Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Freeride

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Freeride
2019.01.17. 01:07
Ez a link még hasznos lehet! egyszer ha sok időm lesz olvasgatom.
valamikor tavaly egy a magas tátrában történt lavinbaleset után olvastam egy részletes elemzést, megvizsgálva a hó szerkezetét. na az már tudomány volt. rétegről rétegre a kristályformákat leírták, értékelték. de a lényegen ez se változtat. csökkenteni lehet a veszélyeket, teljesen kiiktatni úgysem lehet. nem lehet 10 méterenként hóprofilt elemezni, nem tudhatjuk hol van a nagy sík hómező alatt egy megbújó szikla ahol pont nagy a feszültsége a hónak. szerintem olyan komoly freerider nem létezik ( gondolok a profikra) akik még ne indítottak volna lavinát, vagy kerültek volna bele.
Pár éve egy FWT versenyen indított lavinát egy versenyző, hosszas előkészületek, robbantások után.
Szóval ez van, aki porhóra vágyik az legyen tisztában vele, hogy ez benne van. de nem feltétlen mindenki hülye, aki kimegy, ilyen terepekre. most akkor én is írhatnám, hogy az összes motoros hülye. mert előbb utóbb úgyis mindenkit elütnek, balesete lesz.
Előzmény: (Falcon888 203629)
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.