Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Fageralm
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Hammerwirt Forellenhof - Téli csomag síbérlettel - 7 éj
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Fageralm
2014.02.11. 12:06
Bár nem pont ide terveztük vasárnapi utolsó síelésünket hólánc hiányában - és 1-2 más szempont miatt is - még is itt kötöttünk ki. Szerencsére ! Egy - számomra - újabb kis gyöngyszemet fedeztem fel. Kis terep lévén kevés síelőre számítottam ami tökéletesen be is jött. A sorban állás itt szerintem ismeretlen fogalom !

Hatalmas hóesésben értünk ide és 10 méterre sikerült a pénztártól és az ülős lifttől leparkolni. Rajtunk kívül talán 40-50 autó lehetett.
Öltözködés és bérletvásárlás után elindultunk felfelé a kissé régi és igen csak lassú kétszemélyes lifttel amit a hóesés miatt folyamatosan söpörtek, takarítottak.

Az utazás során gondolkodtam ,hogy vissza menjünk-e a völgybe - tetszett az alatta vezető völgypálya- de kiszállva inkább a másik ugyanilyen öreg és ugyanilyen lassú másik kétszemélyes lift felé vettük az irányt.

Ezzel felérve egy nagyobb ,szélesebb részen lyukadtunk ki.
3-400 méter csúszás után már be is csekkoltunk a két párhuzamosan futó csákányos egyikébe.

Ezek sebességét elég jól "felcsavarták" ami abban mutatkozott meg ,hogy az egyik leggyorsabb csákányos volt amivel valaha is mentem. Az ez mellett jobbra és balra is futó pályák igazi kék kezdőbarát pályák. Itt a hatalmas friss hóra való tekintettel már elkezdtem kikalandozni az erdős részek felé. Egy pár csúszás után átmentünk a másik völgybe ahol a többi-4,5,6,7- pályákat találtuk. Az itt található pályák is kék és piros jelölésűek mint a többi de a pirosak is inkább rózsa színűek mint sem pirosak. Közepes sítudással már nagyon is élvezhető.Az itt található csákányos felvonók is ugyanolyan gyorsak mint a már lentebb említettek.

Ezeket bejárva már szinte csak a pályák mellett csúszkáltam az erdős részeken. Nem mondanám azt ,hogy ez egy freeride paradicsom mert hatalmas lejtésük nincsen de szerintem azért nyújt egy kis adrenalint és sokfelé el lehet kalandozni . Az enyémen kívül csak pár nyomot láttam aminek felettébb örültem és így legalább az eséseimet sem látták túl sokan . Az eséssel nem is volt baj mivel nagyon nagy friss hó volt de a felállásokkal már néha meg gyűlt a bajom ! :) Egyszer lementünk a terep aljára is folyadékpótlás miatt és a fenti hüttébe is benéztünk egy teára. Itt rajtunk kívül talán ha 5 ember tartózkodott. A lenti hüttében zárásként egy pizzával búcsúztunk a szimpatikus kis tereptől.

Összefoglalva aki nem riad vissza a fenti csákányos felvonóktól és szereti a nem meredek kellemes lejtésű pályákat az itt nagyon jól fogja érezni magát !!
20140209-103252.jpg
20140209-104728.jpg
20140209-110053.jpg
20140209-110641.jpg
20140209-115443.jpg
20140209-110641.jpg
20140209-152312.jpg
20140209-121736.jpg
DSC-0203.jpg
DSC-0206.jpg
DSC-0195.jpg
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.