Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Kanada

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
bencebencebence
1 élménybeszámolót írt
1
5 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Kanada
2020.03.09. 14:43
Montreal-ból mentem fel 02.29-én szombaton síelni Mont Tremblant-ra (kiejtés: montramblan'). Mivel csak egy napom volti, kocsit béreltem (kb 20000ft volt + a benzin) és 1ó40p alatt értem a pályára. Végig 2x2 sávos autópálya vezet a helyszínre, de ahogy a helyiektől hallottam, nagy hóesés/baleset esetén ez több óra is lehet (mivel más út nem nagyon vezet ide). A parkolás ingyenes (kivéve a legközelebbi VIP parkolót), de a közeli parkolók nagyon hamar betelnek (már reggel 8 körül), viszont a távolabbi parkolókból is ingyenes síbusz visz a felvonókhoz (a déli oldalon – ez van közelebb Montrealhoz). A síhely alja mint. egy disneyland.. minden van.. éttermek, kocsmák, kávézók, 4d mozi, játszóház, boltok rengeteg... Sífelszerelés bérlésére van lehetőség, én is ezt választottam: interneten foglaltam előre egy síbérlet +felszerelés (prémium léc, bakancs, sisak) csomagot kb. 40000 Ft-ért. Viszont szemüveget hozzatok, mert azt nem adnak... 😊

A sípályán nincsenek automata beengedőkapuk, mint Európában, a lifteknél a személyzet olvassa le vonalkódleolvasóval a bérletet. Kiváló hóviszonyok voltak a pályán, két nappal korábban esett nagyon sok hó. A sielok.hu rosszul mutatja a hóvastagságot (egész évben 40 centin áll...), holott volt kb. 2 méter... A pályák főleg feketék meg pirosak, de ez osztrák/francia viszonylatban inkább kék/pirosat jelentenek – így kezdőknek is teljesen megfelelőek. Haladóknak viszont az erdei pályák (talán fekete...?) jelenthetnek tökéletes szórakozást, amik főleg az Edge részen találhatóak. Itt több pálya az erdőben van kijelölve, de nem csak sima ösvények, hanem gyakorlatilag bármerre lehet menni a fák között.. és nem fenyőerdőben, hanem szép különálló, alul alig „ágas” fák alatt.. én ilyet Európában még láttam, de lehet csak az én ismereteim hiányosak 😊

Összegezve, kb. 80km pálya van, amiből szerintem legalább 10-15km vezet erdőben, a szintkülönbség pedig 6-800 méter körül van, ez pár napra elegendő lehet, de 3-4 nap után azért unalmassá válhat. Ebéd.. a hegyen nincs sok hütte, főleg lenn vannak a faluban az éttermek, de a Laurentinne és Tiguidou pálya között, a déli oldalon van egy „klasszik” fakunyhós hütte (Refuge néven van a térképen), ahol hibátlan húslevest szolgálnak fel nem olyan sok pénzért (kb 10 CAD). Mindent egybevetve, a síelés itt nem olcsó szórakozás (mindennel együtt – autó, benzin, bérlet, kaja) 70-75ezer Ft-ot költöttem egy nap alatt) , de aki szeret és mer fák között, erdőben síelni, annak megérheti, nekem (15 év európai sítapasztalattal) életre szóló élmény volt. Kezdők találhatnak közelebbi síterepeket is Montrealhoz, amik nem feltétlenül vannak a sielok.hu-n felsorolva, érdemes máshol is utánuk nézni. ,
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.