Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Argentína
Argentina - Cerro Castor
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Argentina - Cerro Castor
2010.08.28. 23:34
"It's like a Latin version of Kaurismaki movies" - mondta egy finn a fanyar humorú rendező lassú, szürke filmjeire célozva, miközben a reptér függönyfalán keresztül bámultuk az üres utcákat.
Ushuaia a föld legdélebbi városa, alig 1000 kilométerre az Antarktisztól, utolsó lakott település a senkiföldje előtt, a Canal Beagle partján, de a fent említett director látványvilágával ellentétben minden spanyolul van kiírva, és az időnként előbukkanó helyiek is egészen különböznek tipikus szereplőitől.

Már a gép ablakából látszott, hogy jó lesz: havas hegyek láncai mindenütt. Nem magasak, 1000-1200 közötti csúcsaikkal Európa síelhetőbb részein nem is említenék őket, de mivel gyakorlatilag közvetlen a vízből állnak ki, simán kiadnak egy schladmingnyi szintkülönbséget. A hó állítólag a klimatikus viszonyok miatt mindig száraz, és ma reggel esett utoljára, ami hozott egy kis enyhülést, éppen fagypont alatt a hőmérséklet, a városban enyhén olvad. Furcsa érzés két nap alatt a 30 fokos magyar nyárból a dél-amerikai télbe csöppenni.

Bőven délután érkeztem, így a sípályára ma már nem jutott időm, de este fél hat körül (mínusz 5 óra time difference) jópár autót láttam észak felől érkezni, a tetőcsomagtartókon lécekkel és boardokkal. Szóval már tudom, merre van. És igen, az imént egy európai sétált velem szemben a horvát síválogatott piros kabátjában.

Holnap minden kiderül.
DSC09701.JPG
DSC09702.JPG
DSC09706.JPG
DSC09709.JPG
DSC09710.JPG
DSC09711.JPG
DSC09712.JPG
DSC09713.JPG
DSC09714.JPG
DSC09716.JPG
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.