Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síléc választás

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Síléc választás
2017.11.02. 17:09
A lejjebb említett R17-18 sík a radiusuk miatt igazából nem GS-sík, így a kicsit tempósabb, hosszabb ívekhez ők maguk a kompromisszum.
Ha idegenkedsz a hosszabb síktől, akkor ezek a modellek (amik 180cm körül redelkeznek R17-18-al) 170-175cm hossznál 16-17m sugarúak.
Pl. a Head WC Rebels i.speed 170-R16,1, 175-R17
Márkát és típust kizárólag azért említek, mert 2017-es modellekből én ezt próbáltam és a Salomon X-Race GS-t, igaz mindegyikből hosszabbat.
Pár éve ezeknek a modelleknek kicsit szélesebb lett a csőre a korábbiaknál, ezáltal kényelmesebb is lett, a felépítésük miatt pedig keményebbek, stabilabbak az all mountain síknél nagyobb sebesség esetén. Ezzel együtt a túrt pályát is jól szelik, a hosszabb, gyorsabb ívek felé továbblépéshez márkafüggetlenül ez a kategória nagyon megfelelő.
Persze mi - más fórumozók - nem tudhatjuk hogyan síelsz valójában, mik a fóbiáid, félelmeid, de a kérdésfeltevés alapján ki szeretnél lépni a komfortzónádból és arra amit szeretnél én is minimum 170cm sít ajánlanék, vagy egy kicsit hosszabbat, ahogy Gabóca is mondta.
Akkor is, ha végül nem az "átmeneti GS" :-) kategóriát, hanem all mountain pályasít választasz.
Előzmény: (carpete 196298)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.