Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Rajzpályázat gyerekeknek

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Rajzpályázat gyerekeknek
2010.12.17. 14:28
/ képértékelés topikból áthelyezve a Rajzpályázat topiba / by admin

Ebbe a topikba még nem is rondítottam, így hát most megteszem.

Eddig egyáltalán nem foglalkoztam ezzel a képértékelős dologgal, bevallom. Az oka egyszerű, semmi logika vagy ésszerűség nincs az értékelések 99%-ában.
Az, hogy mondjuk az én képeimet mennyire értékeli bárki, gyakorlatilag nem érdekel, de tegnap este kicsit belenézegettem az értékelésekbe.

Meglepett, hogy néhány tényleg rossz kép ugyanolyan pontszámot kapott, mint egynéhány valóban jó kép.
Mitől rossz egy kép? Ha semmi koncepciója, bemutatni valója nincsen, nincs hangulata, semmi kompozíció (hol a téma, milyen a háttér, honnan jönnek a fények, stb), mindemellett esetleg életlen, a vízszintes nem vízszintes, a világos részek ki vannak égve, alakok egy része kimaradt a képből, belóg mondjuk a képbe egy kuka sarka vagy csak egyszerűen nem szól semmiről.
(persze az enyémek sem jók, ezt nem azért írom!)

De nem is ez a lényeg, mindenki olyat rak fel,amilyet akar. És ez persze jó is.

Ahová viszont ki akartam lyukadni, az a gyerekrajzok értékelése. Én ezt -mint nagy túlzással pedagógusféleség- kimondottan rossz ötletnek tartom.

Megnéztem nagyon sokat. Ezek a gyerekek a szívüket-lelküket rajzolják bele ezekbe a képekbe. A legtöbben látszik, hogy nagyon sok munka van benne. Nekik ezek a rajzok sokkal többet jelentenek, mint amikor mi nyomogatjuk a fényképezőgépünket.

El sem akarom képzelni, hogy mit érez egy gyerek, amikor nagy lelkesedéssel elkészít egy ilyen rajzot, szülőkkel együtt beküldi, azután nagyizgalommal nézi meg később, hogy hogyan is áll, és azt látja, hogy az elérhető 10 pontból az övé csak 4,5 pontot kapott. (Mellesleg a gyerekrajzok szinte mindegyike ilyesmit kapott.)
Ez biztosan nem érinti jól, talán még a kedve is elmegy a későbbi rajzolgatástól-beküldéstől. Meg is érteném...

Mindenki persze nem kaphat 10 pontot, bár ezeknél a gyerekrajzoknál -én így érzem- mindegyik azt érdemelné.
Ezeket a gyerkőcöket bíztatni, bátoratani kellene, nem elkeseríteni.

Időnként egy rajzverseny az egészen más lenne. Korcsoportonként -itt most együtt értékelik az 5 és a 12 éves gyerek rajzait is, biztosn meg sem nézve, ki is csinálta- lehetne a beküldött rajzok kötül kiválasztani vagy egy győztest, vagy mondjuk az első hármat, de a többit természetesen nem rangsorolva.
Ez már pedagógiailag is helyes lenne, és a nem győzteseket ösztönözné a további rajzolgatásra-beküldésre.

Még egy ötlet: talán lehetne a gyerekrajzokból is egy Síelők.hu-s naptárat készíteni. (én szívesen kitenném a falra, de biztosan sokan mások is)

Én így látom. Nem akartam kötözködni, remélem nem is az érződött belőle, csak engem valahogy bánt ez a dolog.

Türelmeteket köszönöm.
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.