Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Galsterbergalm - Ski Amade
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Sporthotel Royer - Szezonzáró 7 éjszakás sícsomag
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Galsterbergalm - Ski Amade
2013.02.11. 21:22
Vasárnap Galsterbergalm terepen síeltünk. Eddig még itt nem síeltem gondoltam főszezonban érdemes meglátogatni ezt a terepet. Aznap nem volt nagyon meleg a hegyen -15C , a völgyben (1000m-en) -12C volt a hőmérséklet. Ezen a napon rendezték két heggyel arébb (kb. 10 km-re légvonalban) a női lesiklás versenyét. Láttük a hőlégbalonokat amelyek ott eresztettek fel.Jól jellemzi a tömeget, hogy nyitáskor (8:30-kor) a parkolóban összesen 7 darab személyautó volt (az enyémmel együtt). Az hittem szezon vége van, vagy rossz helyen járok, vagy a hideg, vagy a sí VB vagy a bánáti bazsarózsa :) miatt vannak ilyen kevesen.

Nekünk tökéletesen bejött ez a pályarendszer. Igazi családbarát a hely a gyerekeknek rengeteg játszótérrel, Asterix, Obelix és társai mesefigurákkal. Igazából két hosszú felvonója van a helynek (a tányéros libalegelő felvonókat nem vettem számításba) a 986m szintkülönbség nekünk tökéletesen megfelelt. Egész nap szinte az egyes pályán pörögtünk a gyerekekkel, persze kipróbáltuk az összes pályát is de szerintem az egyes volt a legjobb.

Reggel a nap próbálkozott kisütni, inkább fátyolos nap volt. Van egy verseny pálya, azon most is edzettek a helyiek.A pályán alig voltak, a táj a hegytetőn csodálatos. Nagyon sok pályán kívüli rész van, mondjuk most minden hely az ami nem pálya hiszen a múlt héten ott minimum 1méter hó hullott.
11 óra körül a hideg bekergetett a hüttébe, na ott tömeg volt, persze akkor kezdődott a női lesiklás és mindenki azt nézte(láttam Beckenbauer is a helyszínem volt). Fél óra alatt átmelegedtünk, a verseny annyira nem érdekelt, hogy tovább bent nézzem, jobban szeretek én síelni mint a versenyt nézni. A hírekből ugyis megtudtam mi lett a végeredmény.

Dél körül kisütött a nap rendesen a pályák akkor is tökéletes állapotban voltak. Sorbanállás sehol nem volt. A kabinos felvonó mellett jobb oldalon van egy szánkópálya is.

Főszezon közepén nekem nagyon bejött ez a hely,a gyerekek egyértelmű válasza alapján ide még ebben a szezonban vissza kell mennünk.

Eben in Pongau és Galsterbergalm példája alapján ki merem jelenteni főszezonban is lehet találni olyan helyet ahol kevesen vannak. Teszek fel pár képet.
P1150102.JPG
P1150045.JPG
P1150050.JPG
P1150059.JPG
P1150064.JPG
P1150106.JPG
P1150107.JPG
P1150112.JPG
P1150113.JPG
P1150149.JPG
P1150150.JPG
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.