Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síelésünk kivesézése

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Síelésünk kivesézése
2018.02.21. 20:17
Tiszteletem! Lemaradtam az utolsó egy-két hétről, s most "iszom szavaitok", de hírlevélben megérkezett Ozsi írása, s akkor linkelem én, mert szerintem "kötelező olvasmány":
https://www.ozone-skiing.com/single-post/2017/12/29/Az-ivbelso-silec-hiba-vagy-titkos-fegyver
Még hétfőn olvastam, s azonnal "kommenteltem" is:
..."brutál jó írás, s számomra "álomszerű", mert olyan mintha az utóbbi időben felmerült kérdéseim/gondolataim egy csokorba szedve megfelelő válaszra találtak volna...elolvasom még néhányszor, majd kinyomtatom és a kabátom síbérlet tartójába helyezem :) Néhány éve nekem is sikerült ráéreznem az ívbelső láb nem elhanyagolható szerepére, sőt néha "túl is toltam", de valóban élvezetes kanyarokat adott. Idén beszereztem egy Elan SLX-t Amphibio-t(2015-ös modell), de még nem tökéletes az összhangunk. Ám a cikket olvasva értem/érzem, hogy miért ficergett az ívkülső a feleslegesen nagy terhelésre a "butább" lábammal, smiért szűnt ha az ívbelső többet kapott. Ennek ellenére bújkál bennem a gondolat, hogy az Amhibio-nál alkalmazott technológia, - miszerint az ívkülső végig camber, de az ívbelső csőre picit rockeres- nem segíti a megfelelő ívbelső használatot ill. az érzés/éltartás nehezebben alakul ki. Lehet, hogy vennem kell egy régi "hagyományos" SL lécet?...."
Előzmény: (Lackó 199788)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.