Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síelésünk kivesézése

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Fraxinus
127 élménybeszámolót írt
127
12 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Síelésünk kivesézése
2018.03.02. 17:53
Egyszerűbb a megoldás, mint gondoltuk :-)
Az első tippem nagyjából stimmelt. A kiegészítésemben az elnevezések tévesek, mert Lackó és Ozsi megzavart :-)
Miután Lackó beírta az "élben forgatást", gondoltam utánanézek.

http://www.skiculture.hu/forgatas-sieles-egyik-alapeleme.html

Ez egy nagyon alapos, teljességre törekvő tanulmány. Itt végső misztikumként egyfajta evolúciós sor végén van:

„A forgatás ezen felfogásában nincs is szándék a síléc oldalirányú kitérítésére, minden erőhatást a léc hossztengelyének közelében szándékozunk közölni. Az erőközlések miatt a síléc nem egyforma sugáron görbül teljes hosszában, hanem a léc eleje rövidebb sugárra kényszerül, a hátsó része hosszabbra. A léc nyoma így annak ellenére lesz elmosódottabb, hogy nincs sodródás.”
Egy ilyen síelésre írtam azt, hogy lehetne =ívszűkítő karcolt, mert ez nem forgatás. (Csak Ozsiék a forgatás felől közelítik meg.) És Balogh Attilához hasonlóan arra számítottam, hogy a videó valahogy kapcsolódik a belsőlábazáshoz.

Az viszont biztos, hogy ez nem az, amit Ozsi az első menetben síel. Az még csak ennek az előzménye, a tanulmányban a második pont, amiben tényleges forgatás van:
„Később egyre többen úgy gondolták, hogy a kanyart élen lehet/kell megkezdeni, és ebbe kapcsolódik bele a forgatás” (Ezt tényleg lehet logikusan élben forgatásnak nevezni, ami forgatott lendület, csak nem az a lapon besodródós.) Ha nem tévedek, ezt a menetet dícsérte Lackó. (Ha én tévedek, ő is téved, mert a második menet karcolt:-))

Úgy tűnik számomra, hogy a tanulmány kicsit más értelemben, tágabb összefüggésben használja az élben forgatás fogalmát.

A második menet akkor tisztán karcolt, és ha jól látom, nagyjából középen terhelt, nincs benne kifejezett belső lábazás, előreterhelés, ami a sí elejét rövidebb sugárra kényszerítené.

Szóval, az elnevezés is kissé elmosódott, de anélkül lehet síelni :-)
Előzmény: (ozsi 200218)
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.