Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síelésünk kivesézése

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
sneeuw
62 élménybeszámolót írt
62
8 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Síelésünk kivesézése
2020.02.04. 17:01
Rólam nem készült videó, ezért nem is tudom feltölteni; de felesleges is lenne, mert sok videó van már a neten, pl. lentebb a japán srácé, amihez már nem nagyon van mit hozzátenni. (Én persze nem síelek olyan magas színvonalon, mint ő, de nem is úgy, mint aki „karót nyelt”...) Egyébként itt és most a TE síelésed kivesézéséről van szó, nem?
Ha valóban profi vagy, akkor ismerned kell a különböző síelési stílusokat, más néven technikákat. Ha csak poénból kérdezted, akkor legközelebb tegyél oda egy szmájlit, hogy kíméljük egymás idejét. Preparált pályán (leszámítva a buckásított pályákat, ahol egyébként külön versenyeket is rendeznek) legalább 5 síelési mód van, ezek egyike a carving ('karcolás'), 3 altípussal (ívhossz szerint, amelyet – „tiszta” carving esetében – a léc rádiusza (R) határoz meg). Azért erről írok, mert a videóból úgy tűnik számomra, hogy carvingolni próbálsz. Megnéztem még egyszer a felvételt, aztán arra gondoltam, hogy nem csak a te hibád lehet, hogy így síelsz, hanem vannak oktatók, akik hasonló módon síelnek, de csak akkor, amikor egy rövid szakaszon demonstrálják, hogy hogyan kell carvingolni (kiegészítve egy furcsa, természetellenesnek ható, de – a fizikai törvényeket figyelembe véve – logikus csípőbillentéssel, ami ahhoz kell, hogy minél inkább az éleken legyen a terhelés). Bemutatás közben elmaradhat a bothasználat (ahogy nálad is), ill. a kiegészítő mozgások, de amikor már nem tanítanak, hanem a saját kedvükre síelnek, akkor azt mindig megfelelő dinamikával és bothasználattal teszik.
Előzmény: (Soma 208085)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.