Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Ski C.U.L.T. információk

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Ski C.U.L.T. információk
2016.03.09. 15:06
Idén hétről-hétre nagyon erős pozitív visszajelzéseket kaptunk a tanítványoktól. Legutóbb egy óvatos középhaladó hölgy mondta a következőket:

„Fantasztikus, amit csináltok. Eddig még egy erős középhaladó pálya is gondot okozott. Nem gondoltam volna, de ezután a hét után nem hogy le merek jönni a feketén, hanem élvezem is.”

Sokat gondolkodtam, hogy el tudom-e magyarázni, ami ezek mögött a mondatok mögött áll. Látva-végigcsinálva könnyebb érteni, mert a stabilitás, a kontroll élménye egyértelmű. De szavakban...
Mégis fontos elmondani, mert nem csak az élményről, hanem a biztonságról és az egészségről szól.

Ha röviden össze akarom foglalni:
- A fékezés helyett jól kanyarodni kell megtanulni.
A félelem és a gátlás helyett a körültekintő haladás a jó reakció.
Az akadály helyett az útra figyelünk.

- A kontrollt a kanyar elején kell kezdeni.
Minél korábban és természetesebben kerüljön élre a lécünk.
Akkor van lehetőség kontrollra, amikor már élen van a síléc. Addig semmi mással ne foglalkozzunk, mint azzal, hogy felkészüljünk a jó izomtónusokkal a kanyarra.

- Figyeljünk a sílécre és a környezetre. Tanuljunk meg jó reakciókat adni.

- Nyissuk ki a világunkat. Használjunk gazdagabb készletet a síléc irányítására és az ízületeink rögzítésére.

Azt hiszem, ezek miatt van minden héten valaki, aki azt mondja, hogy nem fáj a megszokott módon a térde vagy a dereka, pedig nem síelünk visszafogottan.

Tudom, hogy sokan vitatják ezeket vagy nehezen hiszik el. Szívesen elbeszélgetek a hátteréről! :)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.