Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Hóvadász

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Hóvadász
2021.03.07. 00:33
2020.12.12 - 2021.02.14 Gastein-völgy

Nézegetem a képeket. Nem írtam mindenről, mert akkor elveszett volna a lényeg.

Az elején, még a karácsonyi nyitás előtt sokat túráztunk. Akkor még nem hótalppal. Vagy délutánonként felmentem -futás helyett- a Graukogel lift középállomásáig a pályán, majd onnan le az erdei úton. A lejövetel általában már az estébe hajlott. Sokszor jártam az erdőt egyedül. De olyan is volt, hogy a barátommal mentünk, szinte versenyt futva az idővel és egymással, amikor már jobban bírtuk. De ez csak később jött el, nem azonnal. Ugyanis az első Sportgastein túrán, az érkezés utáni második napon, a reggel bekapott 2 sárgarépával még csak a hegy feléig bírtam, mert olyan rosszul lettem, hogy utána alig bírtam lecsúszni. Akkor még splitboarddal próbálkoztam a frissen feltúrt ratraknyomban, a többiek pedig hótalppal. Tovább is jutottak. Ekkor jött az ötlet, hogy én is rendeljek egyet. Hiszen akkor még az sem volt biztos, hogy egyáltalán kinyitnak, ezért minden eshetőségre, és túrázásra készültünk. Elkezdtünk napi rendszerességgel járni fel a hegyre, túrabakancsban. Esténként pedig futottunk a völgyben. Egyre távolabb és egyre később. Hiszen nem kellett attól tartani, hogy igazoltat a rendőr, mert kijárási tilalom van. Az éppen nem volt, de később, amikor a lezárás jött, a sport kivétel maradt... Elzárva éltünk, biztonságban. Vártuk a havat. Amikor pedig megérkezett a hideg és hozzá a hó is, akkor lett igazán hangulatos, és minden zúzmarás. Amikor a fagyos levegő és egy patak találkoznak.

Nem a szűzhavas csúszásokra fogok emlékezni, mert abból régen is volt sok, és még lesz is, remélhetőleg. Hanem a hangulat, benyomások, és érzelem, amik megmaradnak. Az első hópelyhek a lámpafényben. A zúzmarás kerítés a patak mellett. A lefagyott ujjak. A reggeli hólapátolás, ami itt nemzeti sport. Leszoktam a liftekről. Rászoktam a gyaloglásra. Ahogy egy kedves ismerősöm mondta: amikor már semmi sincs és mégis minden van... Ilyenek.

Reméljük, hogy jövőre újra fog indulni az élet és a síelés. De nekem nem lesz már ugyanolyan, mint azelőtt, mert felfedeztem valami mást. Ki kell jönni hosszabb időre. Megnyugodni, feltöltődni, tiszta levegőt szívni, és sportolni. Leadtam 2 kilót, nem fájt a derekam, pedig sokat ültem a gép előtt éjjel 2-ig minden nap. Ezért nem indultunk el soha időben :-)

Kiválogattam még pár képet, ami eddig kimaradt. Mint egy werkfilm, vagy valami olyasmi.
2020.12.14. Sportgastein. Az első próbálkozás.
20201214-121410.jpg
20201214-123912.jpg
2020.12.18. Graukogel. Ekkor még deszka nélkül.
20201218-142007.jpg
2020.12.19. Angertal hátsó, a nagykör bejárása gyalog.
A Jungeralm hütténél
A síúton. A többiek itt visszafordultak, de én látni akartam az egészet.
A tisztások előtt
20201219-153708.jpg
Ez volt az első esti leérkezés, de nem az utolsó
Az esti futások emlékére
20210105-172521.jpg
20210105-173152.jpg
A Reedseehez vezető ösvény kezdete a híddal
Itt él egy fafaragó művész, akinek az alkotásai több helyen megtalálhatók a völgyben
20210105-184355.jpg
2021.01.19. Garukogel. Napnyugta a hegytetőn, mint mindig.
Harmadszorra megtaláltam az ideális útvonalat.
Ezt a patakvölgyet kell a szintet megtartva balról elkerülni.
2021.01.10. Esti séta -14 fokban
A hideg és a patak találkozása.
2021.01.21. Kötschachtal. Egyik este elmentem a völgy végéig a főn idején.
Egy gyapjú aláöltöző elég, bármennyi is legyen a T, ha nem fúj a szél. De a kihűlést meg kell előzni, ezért még azelőtt fel kell öltözni, mielőtt fázni kezdenének az ujjak, mert akkor már késő.
2021.02.03. Graukogel. A 3 napos főn és az eső elvitte a havat (1200m)
2021.02.04. Sportgastein. Csúszás délutáni bérlettel :-) Ekkor még abban bíztak, hogy kinyithatnak.
Csak a feléig mentem fel, ami elég egy víztározós körhöz.
Hát ennél volt már jobb.
Ekkor még nem tudtam, hogy a kaland még csak ezután következik.
A kocsinál vettem észre, hogy az egyik hótalp hiányzik. Ezért visszamentem, és így felülről és alulról is megvolt a meredek rész :-)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.