Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Lőcse ( Levocska Dolina )
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
magortaltos
1 élménybeszámolót írt
1
5 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Lőcse ( Levocska Dolina )
2020.02.23. 12:14
Nagyon szerethető pálya.
Minden pálya egy helyre fut, így a társaság bármerről is jön mindig tud találkozni a kocsmánál (hütte). Szemmel tudod tartani a családot is. Elég jól ismerem a pályát, ezért bátorkodtam kicsit átrajzolni a pálya nehézségét valósabbra:

https://sielok.hu/norobot/fotoalbum/forum-208562/kep/1/

A nagy, tányéros felvonó a fekete pályán visz fel a legmagasabb pontra. Itt vigyázni kell, mert ha leesel róla akkor egy nagyon meredek fekete pályán találod magad, ahonnan ha nem tudsz lesiklani akkor bizony fenéken kell leevickélni valahogy. Valamint két kanyar is van a felvonó útvonalába, észnél kell lenni.

A legfelső pontról elindulva hamarosan egy elég meredek letörés következik. Halványan fekete, de rövid és utána lankás rész jön, úgyhogy van lehetőség kontrollálni. Ezután jön a legszebb rész. Picit piros aztán hosszan kék nehézségű. Nagyon kiszélesedik és gyönyörűen csúszható túl a kereszt irányú elágazáson is. Ha elindulsz balra a keresztbe futó pályán, az bizony nem piros. Simán fekete a közepe és buckás is. Nem kellemes, majd piros lesz és végül belefut a kékbe.
Ha nem kanyarodsz le hanem tovább mész egyenesen, akkor még egy darabig kellemesen kék erősségű, majd egyre haragosabb piros lesz , végül vagy 50 méter nem gyenge fekete a vége felé, az szelídül azután kékké a kiindulópontig. Na itt sok esést láttam.

Én nagyon megszerettem ezt a pályát. Azonban figyelembe kell venni, hogy ha felhúzza magát valaki, bár fent nagyon szép, hosszú kék szakasz van, gyakorlat nélkül nem fog tudni lejönni, mert minden pályában van feketének mondható szakasz a végére.

Ha eredeti felvidéki ételeket szeretnél enni:
A kocsmában van juhtúrós sztrapacska (bryndzove halusky) 4,2 EUR áron.
Juhtúróval töltött derelye (pirohy bryndzové) talán 3,8 EUR -ért.
A híres borcs leves, azaz káposztás vagy céklás, húsos savanyú leves. Kicsit szlovák módra.
És ha szerencséd van pacalleves avagy drzsková.
Érdemes őket megkóstolni. A sör és a Tatranský Čaj (tátra tea - rövid ital) pedig kiváló.

Jövet - menet érdemes megnézni Lőcse óvárosát, a 13. századi védfalat, a Szent Jakab templomot, gyönyörű.

Csak ajánlani tudom a síterepet, megéri a bérlet árát!
levoca.jpg
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.