Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Talán aktuális... ;)

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Papillon
16 élménybeszámolót írt
16
18 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Talán aktuális... ;)
2012.01.06. 17:37
Hull a pelyhes fehér hó!

Dec. 17
Elkezdett esni a hó. Az első téli hó, régóta nem esett ilyen gyönyörűen.
Nejemmel forró rumos teát iszunk az ablak mellett és gyönyörködünk a puha pelyhek táncában, ahogy a fákhoz tapadnak és lágy paplanná válva betakarják a földet.

Dec.18
Csodálatos reggelre ébredtünk. A kristályos fehér hólepel befedte az egész tájat. - Micsoda látvány!
Minden fa és sövény szűzi fehér köntösben pompázik. Délelőtt havat lapátoltam, remek mozgás, évek óta először éreztem magam ilyen felfrissültnek. A garázsfeljárót meg a járdát is megtisztítottam.
Később jött egy sárga hókotró traktor és véletlenül rákotorta az útról az összenyomott havat a garázsfeljáróra.
A hókotró sofőrje mosolygott és integetett, visszaintegettem és újra kiástam a garázsfeljárót.

Dec.19
Újabb 20 centi hó esett és a hőmérséklet lement mínusz tizenkettőre.
Néhány faág letört a zúzmara súlyától. Megint kilapátoltam a garázsfeljárót, nem sokkal rá jött a hókotró traktor és megint ellen tolta buckát. A hóbucka barnásszürke színű.

Dec.20
Mára kissé felmelegedett, nagy locs-pocs keletkezett, ami délutánra jéggé fagyott. Vettem mindkét kocsinkra szöges gumikat. La akartam törni egy jégcsapot, de elcsúsztam a garázsfeljárón és hanyatt vágódtam. Az orvos 10.000.- forintot kért, szerencsére nem tört el semmim. Az időjárás jelentés újabb havazást jósolt...

Dec.21
Ma jó hideg van. Eladtam a nejem kocsiját és vettem egy négy-kerék meghajtású terepjárót, hogy el tudjon menni, bevásárolni. Megcsúsztam a kocsival az úton és nekimentem a korlátnak. A karosszéria jobb első része alaposan behorpadt. Éjjel újabb 25 centi fehér franc esett és mindkét kocsit teljesen ellepte.
Ma is lapátolhatok. A nyavalyás hókotró ma kétszer is itt volt! - WTF?!?!

Dec.22
Fogcsikorgató mínusz 19 fok van..., és szakad az az átkozott. Már nincs egy fa sem a telken, amin lenne ép ág.
Éjjel kivágott a biztosíték, és megpróbálva megmenekülni a megfagyástól, gyertyát gyújtottunk. Előszedtem a régi petróleum melegítőt is, ami felborult és majdnem leégette a házat.
A tűzet sikerült eloltanom, de a kezemen másodfokú égési sebek vannak és leégett a szemöldököm és a szempillám. Az autó megcsúszott a zimankós úton a kórház felé és teljesen összetört.

Dec.23
A kibaszott fehér nyavalya csak jön lefele, mintha fizetnének érte! A család összes ruháját fel kellett vennem, hogy a levélszekrényig el tudjak menni. Ha megfogom azt a *****, aki a hókotrót vezeti, feltépem a mellét és kiszaggatom a szívét. Azt hiszem a sarkon bújik el a sárga dög és csak arra vár, hogy befejezzem a lapátolást, és akkor százzal végigsöpör és betemeti a garázsfeljárónkat.
Az elektromosság még nem működik, a vécé befagyott és a tető egyes részei is elkezdtek rogyadozni...

Dec.24
Egész ***** éjjel az a rohadt ***** fehér szar és jég és meg a ****** tudja mi a franc szakadt a ***** földre.
A ******* ***** ***** hókotróhoz hozzávágtam a baltát, de nem találtam el.
- Nejem elköltözött...
- Az autó nem indul be...
Azt hiszem hóvakságot kaptam! Nem tudom mozgatni a lábujjaimat. Nem láttam a napot hetek óta.
Az időjárás újabb havazást jósol. Mínusz 28 fokos jeges szél söpör végig a kertben a letört fák között...

- Mit röhögsz?????? Kitépem a beleidet Te SZEMÉT!!!!!!!!!!!!!!!!!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.