Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Kaprun - Kitzsteinhorn gleccser
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Tauernsuites Mitterwirt by ALPS RESORTS - 20% szezonzáró kedvezmény
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Tervező
85 élménybeszámolót írt
85
9 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Kaprun - Kitzsteinhorn gleccser
2021.03.29. 12:29
Kedves Feri és mindannyian,

mivel csak 6 évvel "vezetsz" hozzám képest, talán emlékszel milyenek voltak a gleccserek..
Utoljára Kaprunban 1994-ben síztem nyáron, akkor a felső Kitzliftek mind mentek.
1983-ban voltam először, július elején, majd beszkennelem a diákat ha lesz kis időm és közkinccsé teszem.
Azóta a gleccser (a többi is) kb 3/4-e leolvadt szerény becslésem szerint.

1985-ben voltam Zermattban, jég helyett már ott is szikla van...kb 1 km hosszban


Ahol annak idején jégen álltak az oszlopok, ma por, szikla, sarjadó növényzet....A 10 ezer éves jég 30-50 év alatt eltűnik.

Ma, amikor naponta 220 ezer repülő járat megy a föld körül, most éppen kb 360 tanker vesztegelt a szuezi csatornánál,(tudjuk mennyi gázolajat szippantanak egy másodperc alatt, nem kérdés, hány évig autóznék én abból...) szóval két kérdés van:
- előbb szomjan halunk, vagy
- még ez előtt megfulladunk?
A kérdések a sorrend felcserélésével is érvényesek.

Félek, tőle, hogy ez a kérdés már a mi elvileg rövid, de azért talán reménybelileg még nem annyira rövidke hátra levő életünkben éles lesz !

Szóval kedve Feri és mindannyian, nyári sízés havon elfelejtendő, mert ami a maradékon még pár napig van, az már nem az.
Előzmény: (WéberF 212172)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.