Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Olaszország
Schnalstal gleccser
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Aparthotel Maso Corto (régi nevén Top Residence Kurz) - apartmanok Schnalstalban, a sífelvonó mellett
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Schnalstal gleccser
2008.10.14. 17:06
Kedves Gabica21!

Nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan válaszolsz.
A levegő tényleg nagyon tiszta, de a 3200 méter magaság miatt ritka is. A felvonó (úgy emlékszem) 6 perc alatt visz fel a 2000 méteren lévő "völgy"-ből a szállodába, így van olyan aki az érkezést követően elgyengül (nem akarlak azzal riogatni, hogy elájul). Ez azonban csak rövid átmeneti kellemetlenség, ami nem is jelentkezik sok embernél. Én ott kaptam - az ott dolgozóktól - azt a tanácsot, hogy ha az érkezés után valaki gyengének érzi magát, ott rögtön feküdjön le ahol van, és jobban lesz. (Megjegyzem, hogy itt nincs por, így nem leszel poros a földön fekve, és senki nem nevet ki.)
A gyors légnyomásváltozás kellemetlen hatásai ellen mi (már az odaút végefele)szőllőcukrot fogyasztunk. Lehet hogy placebo, de nekünk eddig használt.
Az a "nagyablakos" kérdést célszerü a foglalásbnál tisztázni, mert telt ház esetén már nem tudnak segíteni. Egyébként lehet(tett volna) a rendeléseteket tovább "cifrázni" azzal, hogy a gleccser, vagy a völgy felöli szobát kéritek. Mindkét kilátás gyönyörű, én a gleccser felölit szoktam kérni (de ez ízlés dolga).
Az uszoda vizének hőfokát én egy kicsit hűvösnek tartom (a síelés után) de a kilátás....!
A szauna és gőzkabin az viszont nagyon jó.
Arra számítsatok, hogy este, ha leáll a felvonó nincs hova menni a hegytetőn lévő hotelből.
Én nem tudok ott "nagyablak (ami gyakorlatilag kirakatablak) miatti" pótdíjról, tekintve azt hogy a szobák többségét ilyennek látom.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.