Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síelés súlyos porckopással, térdizületi arthrosissal

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
ÉvaH
3 élménybeszámolót írt
3
13 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Síelés súlyos porckopással, térdizületi arthrosissal
2012.05.04. 10:00
Sziasztok!
Az 50. születésnapomat Söldenben ünnepeltük.Őrült módon siklottam a 10 km hosszú piros pályákon.
Az 52.-en itthon ülök..nézegetem makacskodó térdem.
Sajnos az 50.születésnap ünneplése tovább folytatódott az év során, a szénhidrátban dús,mozgásban szegény életmód 8 kg-ot hozott.1 év múlva Obertauernban az első nap végére bedagadt a térdem...
Ez igy ment nap mint nap..Arra gondoltam ,biztos a súly.Szigorú diéta, nonsteroidok,porcerősítők,gyógytorna,12 kg fogyás, nem javult.Az idei sielés Cataflam és dagadt térd mellet lezajlott, de beláttam nem mehet így tovább...beneveztem egy arthroscopiára.
A műtét 1 hónapja megtörtént,az eredmény lesújtó,porclágyulás I-II,és a sipcsont oldalsó ferületén III.fokozatú.
Nagyon elkeseredtem,nekem soha nem fájt a térdem, "csak" duzzadt...A műtét után 3 héttel kaptam egy Monovisc injectiót az izületbe, és próbálom erősíteni az izomzatot gyógytornával,úszással.Jelenleg itt tartok.
A síelésre rákérdeztem a sebésznél, (mintha ez lenne a legfontosabb:)),de azt mondta síelhetek ,kék pályán...akármit jelentsen is ez...

Szeretném,ha sorstársaim leírnák a történetüket.
Sieltek-e egy ilyen diagnózis után...milyen porcerősítőket,hyaluronsav injekciókat kaptok,hova jártok gyógytornázni...egyáltalán próbálkozzam-e még vagy felejtsem el???
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.