Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Ki számít kezdő és ki haladó síelőnek?

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Ki számít kezdő és ki haladó síelőnek?
2012.08.01. 00:07
Haliho!

A sebességet természetesen kicsit árnyalni kell. Nem mindenhol a sebesség a mérvadó, de normál határok között egy jobb technikával rendelkező síelő nyilvánvalóan jobban meg meri ereszteni a léceket, lévén jobban koordinálja a mozgás folyamatát és tudatosabban halad, nem okoz gondot egy hirtelen váltás vagy akadály.

"Nagyon is valószínű, hogy az említett két cimborádnak nem csak az állóképessége kitűnő, hanem birtokában vannak a könnyed, erőlködés nélküli síelést lehetővé tévő alkalmazásszintű ismereteknek."

Ebben maximálisan igazat adok. A két delikvens egészen biztosan nem az erőnlétének köszönheti ezt a képességet, mind inkább a tudatos síelésnek. Én közel sem tudok annyit "pihenni" a lécen az ő tempójukban, mint ők.
Teszem hozzá kettőjük stílusa merőben eltérő ettől függetlenül. Míg egyikük nagyon ragaszkodik a zárt lábas technikához és nagyon ritkán karcol, addig a másik szinte folyamatosan karcolt rövid-közepes íven halad. Viszont egyikőjük pihenési technikája sem vált be nálam.

Ez utóbbiban pedig a felszerelés is szerepet játszhat. Én pl tudom magamról, hogy a léc bakancs párosom nem igazán tűri a nyugodt síelést. Egyszerűen rendes terhelés nélkül nem jó semmire. Ez pedig magával hozza a folyamatos koncentrációt és erő befektetés szükségét, ami az erőnlét nem megfelelő háttere miatt hamar elfogy. Nyilván jobb technikával ez a felszerelés is lovagolható lenne pihentetőbben, de én nem vagyok birtokában eme tudásnak. :)

Nehéz dolog ez na.

A lényeg az egészben, hogy piszok nehéz ezt az egész szint rendszert megállapítani. Annyi lehetséges helyzet merülhet föl síelés közben, hogy egy pár napos tanfolyam is kevés lehet szerintem, még egy oktató szemével is, ennek pontos megállapítására.

Én kapásból ezeket raknám be teszteknek:
-Saját korlátok felmérése teszt (Mennyire látja a síző a képességeinek a határait?)
-Tájékozódási képesség
-Helyes eszköz használat (Felvonók, táblák stb stb. Szerintem ez is lényeges.)
-Fokozatos szabad lesiklás (zöld-kék-kék jég-piros-piros bucka-piros jég-fekete-fekete bucka)
-Fokozatos kijelölt lesiklás (ua.)
-Fokozatosan növelt sebességről megállás-lassítás
-Kijelölt stílusó lesiklás fokozatosan (ugyan úgy ahogy eddig "színezve" zárt lábbal, rövid, közepes és hosszú karcolt ívekkel)
-Szűz havas szabad és kötött lesiklás
-Nem várt akadály elkerülés-csillapítása mindegyik helyzetben
-Feleszerelés hibából adódó probléma elkerülése (elrepül a bot, leold az egyik léc stb.)
-Teljes napos állóképesség fél gőzön
-Teljes napos állóképesség teljes gőzön
-Idegen felszereléssel történő csúszás

-Sör és pálinka fogyasztási képesség ;)

Na ezek alapján én talán meg merném mondani valakiről, hogy hol is tart valójában, de még ez is bőven hiányos.
Nyilván egy kezdőről elég hamar kiderül, hogy kezdő, de ott is árnyalhatja a képet ez a teszt sorozat.
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.