Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Fizetés bankkártyával - külföldi tapasztalatok

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Fizetés bankkártyával - külföldi tapasztalatok
2013.03.01. 05:15
Nekem egy MasterCardom és egy Maestro kártyám van. (A családban van Visa is.) MasterCardot és Visa-t (dombornyomottak) egész világon jól elfogadják, normális helyeken lehet vele fizetni, ahol nem ott lehet nem is eröltetném a kártyás fizetést. (Saját tapasztalat: EU, USA, India, Kína, Ausztrália ...).

Pénz levételnél pl. Indiában 3 móda van (valami Save/Current../Credit). Ezek közül nekem csak a Currentre adott ki pénzt. Indiában van egy ~10eRp-s felső határ az automatákban egyszeri készpénzfelvétre ha jól tudom.

USA: Nagyobb értékü vásárlás esetén elkérik az útlevelet. (Ez szimpatikus)

Ausztrália: Választhatsz, hogy PIN-nel vagy aláírássak nyugtázol.

EU: Egyes nagyobb üzletláncok, pl. Osztrák Spar nem támogatja a MasterCard-ot. (Itt Maestrot fogadják csak el. Valószínűleg a másik drágább forgalmi díja miatt.)
Németországban több autómatánál (pl talán vonatjegy autómata) csak EC kártyával lehet fizetni (ez egy német szabvány), így magyar bankkártyával nem.

Ami plusz, pl. BudapestBanknál, hogy évi 7800Ft-ért az egész családnak (estünkben 5 fő) megvan az éves biztosítása.
Lásd.:
http://www.budapestbank.hu/szolgaltatas/lakossag/biztositas-utas.php

Számlavezetési díj: Volt német Bankkártyám is számlával. Minden feltétel nélkül (pl. havi xy forgalom ...) 5EU volt a kártya éves díja. Számlavezetési díj ingyenes. Készpénz felvét/betét automatában, saját fiókban ingyenes ...
Ilyen Magyarországon tudtommal nincs. :-(
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.