Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Csehország
Jeseniky - Cervenohorske Sedlo
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Jeseniky - Cervenohorske Sedlo
2014.01.30. 05:51
A hely nevének jelentése Vöröshegyi nyereg, vörös színt nem láttam, de festői lankákat, sűrű fenyveseket igen.
Néhány napot értekezlet ürügyén itt töltök, hát felhívom a kedves sporttársak figyelmét e méltatlanul elhanyagolt területre.
Győrből 390km-t autóztunk Pozsony-Brno-Olomuc irányban, mire ideértünk, töbségében autópályán.
Evvel a teljesítménnyel akár Schladmingig is eljutottunk volna, de most ezt dobta a gép.
Az előrejelzéseket látva nem sok jóban reménykedtem, kérdeztem a helyi helyi kollégákat, talán inkább bringát vigyek?
A szállásunk a terep szívében található, méltó módon Hotel Cervenohorske Sedlo, 1013m-es tszf magasságon. Egy igazi időutazás a létező szocializmusba. Tisztaság és rend van, de a berendezést nem cserélték Gustav Husak uralma óta. A személyzet kedves és két fiatal pincérfiú beszél angolul is, ami nagyon hasznos a vendáglátásban.
A szálloda ajtótól 50m az első sípálya, de sajnos a frissen lehullott 15cm hó kevés a sporthoz, de látványnak gyönyőrű. A terepet sok kicsi felvonó és egy modern 4 üléses szolgálja ki. Kipróbálni nem tudtam, de sokkal több hó esetén jó kis terep lehet.

Síelni átmentünk a szomszédvárba, Khouty-ba, erről inkább ott írok.
F

Fotók: https://sielok.hu/fotoalbum/cervenohorske2014/galeria/ (szerk.)
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.