Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Sajátos nevelési igényű (SNI) gyermekek síoktatása

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Sajátos nevelési igényű (SNI) gyermekek síoktatása
2014.02.11. 16:18
"sokféle sportot használnak eszközként a fejlesztéshez" Nemcsak ők, hanem mindenki. Logopédus magyarázta el nekem, hogy a mozgáson keresztül fejlődnek az agyban az egyéb kapcsolódó tevékenységek, mint pl a beszéd is. Kis hazánk vízi és lovas nagyhatalom. Gondolom ezért tudott a lovasterapeuta képzés, oktatás és a mindenféle hidroakármik mint pl BHRG nálunk ilyen magas szintre emelkedni. Aztán ehhez jönnek a külföldről begyűrűzött többi mozgásfejlesztés mint pl az Ayris. De pl a Pethő intézetben a szobai evezés megy nagy sikerrel. Gyermekemmel a nagymozgások, a koordináció, az egyensúly fejlesztésére végig vettünk már minden lépcsőfokot. Mozgás elmaradására jellemző volt, hogy nem tudott páros lábbal ugrani, vagy váltott lábbal lépcsőn felmenni. Fejlesztettük, 6 éves korában már képes volt becsukott szemmel egy lovon pörögni, vagy a hátán állva 20-ig számolni meg minden lovasakrobatikai ilyesmik. Jártunk síelni is. Arra gondoltam, hogy szerintem ezeknek a koordinációs elmaradásoknak a fejlesztésére ugyanilyen jó lehet a sí is. Csak gondom volt az oktatással. Komplex figyelemzavar tetézve azzal, hogy a türelmes sorra kerülés kivárása nem az erőssége. Mit mondjak az oktatónak? Nehéz eset? Ő az igazi kihívás? Inkább mentünk magunktól, aztán valamennyit tanult. De most már jó lenne tovább lépni. Rám nem is igen hallgat már, a ne dirigálj apa van, meg én nem is vagyok ennek mestere. Ezért örülök, hogy a tegnapi bejegyzésedtől elindulva találtam a MSOSz-hez kapcsolatot. A holnapi napon Eplényben lesz megint egy Alpesi gyakorló napjuk. Ha az idő engedi, lemegyünk és megpróbáljuk, tudunk-e csatlakozni.
Előzmény: (ozsi 169308)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.