Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Csákányos felvonó

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Csákányos felvonó
2014.09.27. 11:37
Ó a csákányos ill. bármilyen húzólift használata....
Nem ördögtől való, a különböző megoldásokat már többen leírták, én annyit tennék hozzá, hogy nálunk ez szerepel a leadott, megtanított anyagok között, így ha valaki a síoktatót választja akkor része lesz a helyes lifthasználat megtanulásában. Mi már úgy megyünk a lifthez a tanulóval, hogy be tud szállni, és a kiszállás nem is jelent különösebb problémát. Ezt nagyon egyszerüen egy gyakorlócsákánnyal vagy tányérral oktatjuk a helyi közönség nagy örömére mert tetszik nekik amikor a liftet imitálom és lógó nyelvvel futkározok fel és alá a kevésbé meredek emelkedőn , közben a beszállást és a kiszállást gyakoroljuk a tanítványokkal és a lift, azaz én elég nagyokat ránt, cibál,emel...:-) ha ez megy, akkor kötéllifttel vagy más húzólifttel teszem ugyanezt.hangsúlyozom még mindig gyakorlótányérral, mert itt csak én szállok be, a tanítvány a kezemben sokszor fáradtsággal tartott tányéron, vagy csákányon ül. Persze itt is rángat az a fránya lift:-)
Ha megy, akkor jönnek a kézbe a különböző tárgyak, bóják,karikák, végül a bot. Aztán irány a lift.
nem szokott gondot okozni.Mert míg egy autodidakta tanuló az elején kb. 5 ször száll be és jó esetben ugyanannyiszor ki a liftből, addig nálunk ez 20-30 szor megtörténik, és mindkét irányba!Snowboard kicsit nehezebb, de ugyanez a módszer.Azt tanácsolom keress meg egy oktatót ezzel a problémáddal, meg fogsz lepődni milyen egyszerű a megoldás!Egyébként magad is megtudod tanulni, kicsit több gyakorlással. Sok sikert kívánok!
Előzmény: (Kristina 173171)
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.