Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
Orcieres - Merlette
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Orcieres - Merlette
2011.01.23. 18:53
Üdv mindenkinek!
Íme a beszmolóm a helyről:

Előrebocsátom, hogy az éjszakai életet, a pályán kívüli szórakozási lehetőségeket és az apartmanokat nem
kívánnám minősíteni, hiszen nekem egyrészt síelés után nincs semmi erőm az előbbiekhez,utóbbiak meg apartmanházról apartmanházra változóak minden francia síterepen, így nehéz volna összesített beszámolót írni mindegyikről, amíg ki nem próbáltam mindet.
Mindenesetre a kutyaszánhajtási lehetőség azért feltűnt, és kipróbltam a kötélpályás lesiklást is ami állítólag Európa leghosszabb ilyen pályája.
Annyi természetesen itt is igaz a szállásokat illetően, hogy nem túl tágasak, a 4 és az 5 személyes apartmanok
ugyanakkora alapterületű szállásokat takarnak.

A pályarendszerről:

Visznyolag vegyes összetételű pályák, több mint a fele lankásabb szakaszokból áll, tehát a kezdőknek
ajánlható.
Igazán gyors liftből sajnos csak 4 van, a telemix Drouvet 1 és 2, ezen kívül a Rocherousse, és a La
Bergerie. (Ez utóbbival nem utaztam, csak mások elmondása alapján gyors)

Meredekebb pályák a rendszer baloldalán vannak, a Sirac, Rocher Blanche és az ezekkel párhuzamos pályák,
illetve a balszélen lévő piros köteg pld Les Lauziéres.

Hasonlóak a Roche Rousse (2280) tól a Le Drouvet(2655)-hoz tartó pályák, de oda a feljutás meglehetősen nehézkes,
ugyanis a La Crose Des Hommes lift meglehetősen lassúcska, a gyorsabb tárcsás párhuzamos felvonó meg nem
visz fel a csúcsig.


A Pályarendszer jobb oldalán lévő részek lankásabb pályákból állnak, ne tévesszen meg senkit az 1 db piros
pálya, az is inkább kékesebb, és itt a felvonók is meglehtősen lassúcskák. Kezdőbbeknek, és tériszonyosobbaknak
mindazonáltal kedvező lehet. Hódaszkával nem ajánlott a használatuk.

A térképen szaggatottal jelzett pályák nem léteznek, ezek csak tervezett nyomvonalak.

Az összbenyomás meglehetősen kettős.
Egyrészt van néhány egész jó nyomvonalú piros és fekete pálya, ahová a Drouvet liftekkel viszonylag hamar fel lehet jutni, ami mindenképpen örvendetes.
Továbbá az egész rendszer egy olyan meglehetősen síma terepre épült, amin kellő mennyiségű friss hó esetén szinte korlátlan szűzhavazósdi áll(na) rendelkezésre, hiszen alig vannak szakadékok és sziklás részek. Ilyesmit nem sok helyen tapasztaltam eddig.

Másrészt viszont karbantartásból a szememben meglehetősen leszerepeltek.
Ottlétünkkor nem esett hó, végig sütött a nap(szűzhavazás kizárva), és bár volt volt elég hótartalék ahhoz hogy ne kelljen földön, kavicson síelni, a pályáknak gyakorlatilag csak a 2/3 részét tartották karban, sok egyébként
jó nyomvonalú pályához egész héten hozá sem nyúltak.(Les Hommes, Rocher Blanche, Les Portettes, stb)
Így gyakorlatilag a legjobb pályák jelentős részét sajnos nem lehetett élvezni.

Ezek nemhogy hóágyúzva nem voltak, de még annyit sem tettek meg, hogy legalább a ratrakkal végigmennek rajtuk.

Ilyesmivel eddig egy francia terepen sem találkoztam, általában legalább 1-szer minden pályát rendbe szoktak
tenni egy héten.
Az utolsó előtti napon már csak a pályák 1/3-át lehetett használni, pedig hideg az volt, hótartalék volt,
így lehetett volna mit kezdeni a pályákkal. (Persze a jeges pályák jót tesznek a sítudásnak, lehet hogy
csak képességeink fejlesztése volt a cél.)
A utólsó nap meg az erős szélre való tekntettel minden felvonó le volt zárva, a Telemix Drouvet 1 -et
végül nagy kegyesen megnyitották fél 1 körül.
Bár a pályarendszer déli fekvésű, valóban van egy két szelesebb rész, azonban éthetetlen számomra, hogy vajon
miért nem lehetett üzemeltetni a tárcsás felvonókat, illetve azokat a lifteket amik az "erős szél" ellenére
szemmel láthatóan egyáltalán nem lengedeztek.(Még a legszelesebb lifteknél sem lehetett látni különösebb kilengést)
Hogy megbizonyosodjak a helyzetről, felgyalogoltam a Drouvet 1 végállomásához és onnan is szemrevételeztem a helyzetet.
Amikor a Drouvet 1-et megnyitották,semmivel sem fújt kevésbé a szél mint a reggeli órákban.
Ezen felül a tácsás lifteknél sem fenyeget sehol sem az a veszély, hogy mondjuk valakit befúj a szél egy
szakadékba, mert ilyen rész nincs ezen a terepen.
Összességében a tapasztalatok alapján csak sok friss hó esetén javaslom ennek a pályarandszernek a látogatását,
akkor nagy élmény lehet, de egy márciusi síelést már teljesen kizártnak tartanék itt.
Egyébként 4 csillagot is kaphatna az elméletileg rendelkezésre álló pályán kívüli lehetőségek miatt, így viszont
a karbantartási hiányosságok miatt néha 2-est adnék. Úgyhogy kap egy 3-ast.

Az értékelésről:
1-2 csillag: gyenge nem ajánlott terep.

3 csillag: átlagos terep
4 csillag: átlagon felüli
5 csillag: kedvenceim

Én sokakkal ellentétben nem adok minden terepnek 4-5 csillagot, mert akkor nincs értelme eme skála
használatának.

Összességében jól éreztem magam, és egy régebbi 70-es 80-as években épült szálláson kaptam helyet, úgyhogy olyan retrós érzésem támadt mintha visszarepültem volna az időben, és egy csomó Abbát hallgattam. :) Szóval ez a rész kifejezetten tetszett.
Láttam egy fazont rikító zöld ruhában hosszú göndör de már őszülő hajjal napszamüvegben, aki a lécét leszámítva szinén mintha egy más korból csöppent volna oda, és mint egy 20 éves őrültködött a pályán, szlalomozott 1 lábbal és piruettezett össze vissza mint egy eszement :)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.