Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
Orcieres - Merlette
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Kozákferi
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Orcieres - Merlette
2013.01.31. 14:04
Sziasztok.

2013. január 20 értem vissza Mo-ra, és egy hetet töltöttünk el az Orcieres nevű helyen és ezért egy pár szót írok a helyről és az útról. A szokásos 1 hetes apartmanos verzió volt síbérlettel. Az ára kb 52.000 ft volt ami egy 4 személyes apartman ára volt/fő. Szerintem ez még mindíg a legolcsóbbak közé tartozik. Persze ehhez hozzá kell adni az utiköltséget ami aztán "jelentősen" megdrágítja az árat, de így is kihoztam 75-80 ezerből. Odafelé Ausztria, Olaszországon keresztül mentünk. Az oda úton semmi különleges nem történt, csak a szokásos síelős utazós tömeg volt az autópályán. Az út végig hómentes volt, még Torinó után is. A benzin/gázolaj jelentősen drágább mint itthon vagy Ausztriában ha lehetőég van akkor hamarabb kell megtankolni, és ha szerencséd van nem sokat kell rátankolni olaszban. A pályadíj kb 120 eu volt oda-vissza. Egyetértek az előttem szólókkal, hogy GAP-be menjetek be és úgy iduljatok Orcieres felé!, mert a GPS levágja az utat és elvisz GAP elött jobbra a hegyre vezető kis úton ami után eltévedés van, illetőleg nagy hóban járhatatlanok ezek az utak. Odaérkezés után becsekkolás, ágynemű felvétel és azonnal megkaptuk a síbérletet is. Szóltak, hogy nem álljunk meg az apartman előtt , de nem értettük. Egy nap múlva a helyi rendőrség aztán határozottabban felszólított egy 35 eurós büntetéssel együtt. Lényeg az, hogy a parkolásra oda kell figyelni mert nem sok "nemfizetős" hely van és azok is távol vannak a bejárattól. Kipakolás után el kell állni távolabb, és ott parkolni. A szobánk egy mozgássérült szoba volt, ami miatt kicsit nagyobb volt az átlagnál. A pályákról elmondható, hogy elvileg 100 km de ez nem nagyon igaz. Igazából sok az "átkötő" út ami pályának van írva de valójában nem az. Boarddal néha rémálom volt lejönni egy-egy ilyenen mert nem győztem gyalogolni. Ilyen pl. a sirénes, és a Freissinéres, Boarddal nem menjetek rá.!!. Nekem legjobban tetsző pálya , a Les Cretes és a chardonnets pálya volt, de a Les Clots is eléggé élménydús. Elmondható azonban az, hogy a pályákon nem volt igazán sok hó, és ami volt az is egy idő után bejegesedett. Az idő egyébként roppant hideg volt -15 és -12 fokban bordoztunk , de az előző hét melegedése miatt lehetett jeges a pálya. Az utolsó napokban aztán esett 10-15 cm friss hó ami enyhe javulást eredményezett. Itt a fórumon olvastam a csütörtöki piacról. Igaz amit írtak róla, és nagyon tetszett. A kofák nagyon rendesek és lehet velük alkudni is. van egy srác aki kb 150 féle teát árul tőle vettünk több adagot de nem bántuk meg mert nagyon finomak. Nagyon jó arc a pali mert mindíg többet ad és utána még kevesebb pénzt is kért el. Teszem hozzá, hogy megrohamozták a magyarok és ez nagyon tetszett neki. Egyébként elég sokan voltunk mi magyarok a pályán (vélhetőleg a szervezett utak és az ár miatt). Maga a "síváros" nagyon szuper. Tele boltokkal, síszervizzel, kölcsönzővel, éttermekkel. Nagyon szép és esténként érdemes sétálni egyet a környéken mert jelentős esti élet van ( sokan sétálnak vásárolgatnak). Ha élelmiszert vásároltok ajánlhatom a COCCI Market-ot. Ott aránylag normális árak vannak és van külön péksége ahol naponta többször friss pékárú van. A bagett 0.90 EU és 1.10 EU között volt.
Összegezve elmondható, hogy aki nemcsak sielni, bordozni szeret annak ideális Orcieres, de aki reggeltől estig a pályán van annak nem lessz felhőtlenül élvezetes a dolog.(pozitívum a telemixes kabinos felvonó,ami komfortosabbá teszi a feljutást ) A sielhető km szerintem Puy St. Vincenten több mint itt. Szerintem jövőre családostul megyünk, mert gyerekeknek nagy élmény egy ilyen hely és a kabinos felvonók is vonzóak számukra. A Milka nevű pálya meg egyenesen nekik való. .......
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.