Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Svájc
Pizol - Bad Ragaz - Wangs
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Pizol - Bad Ragaz - Wangs
2015.05.10. 18:00
Ma Pizol síterepen voltam. Ezen a helyen idén a síszezon húsvét hétfőn befejeződőtt, rá egy hétre terveztem sítúrázni menni a környékre mert jó képeket láttam a https://www.hikr.org -on. Akkor nem jött össze a túrasí most pedig összejött a túrázás. A hó nagy része már elolvadt, ezért nem vittem magammal túrasít. A síterep 500m és 2250 méter között helyezkedik el, a kocsit a völgyben hagytam Wangs településen. A felvonó mellett egy keskeny út visz fel szerpentinen a hegyre amely aszfaltos 1522m-ig. Most ezt az utat a bringások illetve a túrázok vették igénybe. Autóval csupán fél óránként találkoztam. Azt első hófoltok 1200m környékén jelentek meg, addig a sípályákat a tehenek és más állatok vették birtokba. 1600 méter felett már összefüggő hóréteg volt. Akkor talákoztam az első túrázóval, ők is a hegyre jöttek de volt náluk Bigfoot. A sípályán felfelé menet nem volt gond, mivel le volt ratrakolva a pályán tömör hóréteg volt alattam a túrabakancsom nem süllyed bele a hóba. Nem volt hideg, sütött a nap nem fújt a szél, egy szál rövidnadrágban és pólóban mentem felfelé. Ahogy emelkedtem egyre szebb volt a táj, egyre több hóval. Ha vissznéztem a völgybe 4 országot láttam, igaz ehhez hozzátartozik egy miniállam is: a Rajna völgyében jobbra Liechtenstein látható a maga 28km-es legnagyobb hosszuságával, balra Svájc volt, hátrébb a Rajna völgyében a Bódeni tavat láttam jobbra Ausztria balra pedig Németország. Dél körül értem fel a sípályák tetejébe amely 2250m-en található. Ott két túrasíelővel találkoztam akik épp ki voltak feküdve és napoztak. Én tovább mentem Pizol gleccser irányába, de kb. 100 méter szint után rájöttem jobb visszafordulni: nem volt megfeleő felszerelésem (bigfoot vagy túrasí) ezen a helyen már nem volt leratrakolva a hó (mivel pályán kívül volt), miután 3x beleszüllyedt az egyik lábam a több mint 1m mély hóba úgy döntöttem visszafordulok. Majd 1x megpróbálok felszereléssel felmenni mivel a pályák végétől már nem volt akkora az emelkedő (2250-ről kellett volna felmenni 2840m-re a gleccserre) de ott már nagy volt a hó. A nap nagyon sütött és olvadt eléggé a hó. Azokon a helyeken ahol elolvadt a hó az első tavaszi virág nyílt a kikerics. Olyan volt a föld mintha havas lenne annyi virág jött ki egyszerre. Visszafelé jövet újabb túrasíelőkkel találkoztam, most már tudom 1600 méterig fel lehet jönni autóval és legközelebb viszem a túralécet meg a bakancsot. A hegyen van elég hó, júniusig is kikart, a gleccser érdekel. Völgyből 500 méterről nem volt kedvem cipelni a sílecet meg bakancsot. Mára összejött az 1800 méter szintkülönbség.
A völgyben 17C volt árnyékban de ahogy kiértem az autópályára 25C is mutatott a hőmérő. Csak halkan jegyzem meg keddre 29C is jósolnak ami nyár eleji hőmérsékletnek felel meg. Erre a helyre biztos visszatérek nekem nagyon tetszett. Teszek fel pár képet.
az első hófolt
1550m-en
itt lehetett olyan 50cm a hóréteg vastagsága
ilyen úton mentem felfele
itt már(1800m felett) lehetett síelni
Melyik város merre és milyen távol található
Pizol a hegyállomás 2227m-en
eddig süllyed a hóba az egyik lábam
Arra van a Pizol gleccser
Van itt még hó elég
A szemben levő oldal
Csak úgy páráltak a hegyek
A hegyállomás fentről
Itt azért még lehet síelni
kék ég mindenütt
Túrasíelők jönnek le
A Rajna vögye:jobbra Liechtenstein, balra Svájc, hátul jobbra Ausztria, balra Németország
olvad a hó, az relső virág a kikerics
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.