Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Svájc
Pizol - Bad Ragaz - Wangs
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Pizol - Bad Ragaz - Wangs
2017.03.12. 19:11
Tegnap Pizolban síeltünk. Március van, véget ért a téli síszünet, a farsang, ilyenkor már kevesebben vannak a sípályákon. Az autópályán reggel ez nem látszott meg, szombat reggel tömött sorokban mentek a síelni vágyók, szép időt ígértek, így sokat síelni indultak. Szerencsére Pizolnál kevesen tértek le az autópályáról. Az első érdekesség amit láttam valaki bicajjal jött síelni, helyi lehetett. Reggel sokan indultak bicajozni, vagy lovagolni de ilyet még eddig nem láttam, hogy valaki bicajjal közelítette volna meg a sípályát és persze vitte a felszerelést. Az elöző ittlétünkhez képest most jóval többen voltak persze most minden pálya nyitva volt. Láttunk új(vagy felújított) liftet is amit 2016-ban adtak át Schwammról indul 1350 méterről és 1800 méter felé megy. Új részeket is kirpóbáltunk amelyke a múltkor nem voltak nyitva, sorban állás egyedül a Pardiel felvonónál volt ott olyan 5 percet kellett várni maximum. A többi felvonóknál nem volt sorban állás. Elöző síelésünkhöz képest most le lehetett csúszni 1045 méterig ami azt jelenti ha jók a hóviszonyok akkor bizony itt lehet 1200 méter szinkülönbséget menni (múltkor decemberben csak 700m szintet lehetett). A pályák jól tartották magukat ahhoz képest, hogy március van csak délután olvadtak. Igaz volt olyan rész ahol 14 órakór már barnás foltokat láttam, de mit várjunk ha 17C mutatott a hőmérő 1500 méteren. Nem tudom mennyire valós az adat ennyit írtak ki, símán hihető mivel Svájcnak a Rajna völgye az egyik legmelegebb része, a főn itt sokat emel a hőmérsékleten. Mársiushoz képest jók voltak a pályák állapota, a tömeg elviselehtő, kevesebb vannak mint februárban de még mindig sokan jönnek síelni (még kerékpárral is). Jó ez a hely ha az összes felvonó nyitva van. Teszek fel pár képet.
P1370840.JPG
P1370849.JPG
Előttünk a Rajna völgye:balra Svájc jobbra Liechtenstein
P1370862.JPG
arra van a Pizol gleccser
P1370875.JPG
Túra útvonal
P1370882.JPG
ismét a Rajna völgye erdőben vezető sípályán
P1370882.JPG
jobb oldalon a falu Maienfeld (itt van a Heididorf)
P1370895.JPG
P1370897.JPG
P1370902.JPG
P1370909.JPG
Valakik a háztetőn is síeltek, biztos ott a legjobb a sípálya :)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.