Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Túrázás Svájcban

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Túrázás Svájcban
2015.10.04. 21:28
Tegnap Uri Rotstockon túráztam. Ez a hegy az Urner Alpokhoz tartozik 2928m magas, a Vierwaldstättersee mellett helyezkedik el Uri kantonban, és a legmagasabb hegy a tó 10km-es körzetében. A túra Isenthalból indul St. Jakob nevű faluból amely 900 méteren található. A falu fekvése csodálatos, alagúton közelíthető meg mivel a Vierwaldstättersee mellett meredek hegyek vannak ezen a részen, ezért a hegyet átfúrták, hogy a völgy megközelíthető legyen. Olyan volt az út, hogy két autó nem fért el egymás mellett, ilyenkor szerencsére vannak beugrók. Találkoztam is busszal felfelé menet, jött a visszatolatás.

A könyv fekete jelzésűnek mutatta az utat a kék, piros illetve fekete skálán. Azt írták, hogy felfele menet 6 órás az út mivel 975 méterről 2928 méterre kell felmenni. Az utat könnyen megtaláltam, jól ki van táblázva, mint általában Svájcban a túrautak. 10:30-kor kezdtem el a túrát (mert reggel még valami elintézni valóm volt), úgy voltam vele addig megyek amíg bírok legfeljebb visszafordulok. Könyv szerint 10 órás az oda visszaút. Szombatra jó időt ígértek, napsütéssel és lehet pár eső cseppel, az igazi esőt a Gotthárd déli részére ígérték Tessibe(Ticino) én pedig a Gotthárd vonulat északi részén voltam. Az ősz nagyon szép a fák ezer színben pompáznak, felfele menet lombullató erdőből indultam majd folytatódott fenyőkkel. A pár csepp esőt megkaptam, jól esett hűtött egy kicsit, igazából nem is értettem honnan esik mert felettem kék volt az ég. Ahogy emelkedtem a fenyők eltűntek majd a sziklás terep kezdett kialakulni. 2300 méteren mintha hópelyheket is láttam volna, pedig felettem felhő sem volt, igaz a Gotthárdtól délre látszott, hogy fekete az ég. Felfele többször meg kellett állnom mert meredek volt a terep, ilyenkor gyönyörködtem a tájban. Végül sikerült feljutnom Uri Rotstockra 4,5 óra alatt. A csúcson a táj mindenért kárpótolt, előttem a Vierwaldstättersee, mögötte a Rigi utána a zugi tó egy kis része látszott. Tovább menve a Vierwaldstättersee irányában láttam a Pilátus hegyet. A déli 3-4000 méteres hegyek nem nagyon látszódtak mert arra tényleg esett valami(eső/hó), egyedül az Engelberg-Titlist tudtam biztosra kivenni. Fent a tetőn nagyon fújt a szél, kb. fél órát pihentem majd irány visszafele. A lefelé jövetel sem volt egyszerű mert addigra nagyon elfáradtam. Lefelé menet találkoztam más túrázókkal akik velem szemben jöttek, láttam a szenvedést az arcukon. Sötétedés előtt az autóhoz érkeztem és örültem, hogy ilyen szép helyen jártam és végül sikerült feljutnom az Uri Rotstockra. Teszek fel pár képet.
P1280644.JPG
középen szivárvány látható
Oda kéne felmenni
Csúcstámadás
Uri Rotstock 2928m
A csúcsról ez látható
A csúcsról ez látható
Uri Rotstock melletti gleccser
Olyan mint a Marlboro Country reklámban
sziklák mindefelé
Dél felé nem volt szép az ég alja
A völgyben már sötétedett mire leértem, ott fent voltam
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.