Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Túrázás Svájcban

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Túrázás Svájcban
2015.10.31. 20:38
Sziasztok,

Ma Engelbergben túráztam. Az volt a terv, hogy a völgyből indulok és megpróbálok minél feljebb jutni a Titlis gleccserre. Már egy ideje nagyon szép őszi idő van Svájcban, a völgyben köd, felhő felette pedig ragyogó napsütés és kék ég. Ma a felhőhatár kb. 1000 méteren volt, mikor elindultam Engelbergből már ragyogóan sütött a nap. 8:30-kor sütött be az első napsugár a völgyben ugyanis akkor került a 3000 méteres hegyek felé. Reggel friss idő volt a völgyben 3C. Ahogy haladtam felfelé egyre melegebb lett. A völgyben visszafelé pedig ismét "kiöntötték a tejet". 10 óra körül értem fel 1800 méterre a Trübsee mellé. Közben láttam a felvonóban síelők meg snowboardosaok is vannak nem csak turisták ami azt jelenti valamikor megnyitották a Titlis gleccser sípályáit. 2400 méterig szinte semmi hó nem volt, az idő csodálatos volt, szélcsend kék éggel. 2400 méternél egy kicsit pihentem, onnan már nem láttam merre megy a turista út felfele mivel betakarta a hó. A sítérképen kikövetkeztettem, hogy hol lehet felmenni, egy fekete pályának megfelelő részen kapaszkodtam felfele. Itt szinte fal volt a hegy, a nap még nem sütött be, elég jeges volt az út. Gondolkoztam forduljak vissza de a kíváncsiság vitt felfele. 2735 méteren elértem a sípálya felvonójának az alját, kb. 2800 méterig mentem fel mert ott már annyira süppedtem a hóba, hogy nem érte meg tovább menni. Örültem mert láttam a sípályákat, voltak is síelők nem annyira sokan. Lefele jövet a nagyon meredek részen a "falnál" csúsztam megkerestem a legmélyebb részt és ott a lábam szinte 50-80 cm-t belesüllyedt a hóba, mindenem havas lett és úgy jöttem lefele. Utána kiültem a napra és szárítottam azokat a dolgokat amik havasak lettek. Árnyékban 2500 méteren 10C volt napon kb. 15. Kellemes nap volt, holnap lehet visszajövök ide de akkor síléccel.
P1280990.JPG
a völgyben kiöntötték a tejet
Trübsee 1800m-en
2200m-en a hónak még nyoma sincs
az első igazi hó
az első gleccser sípálya
hátul a felhő mint a tenger
a gleccser fenntről
kék ég mindenfelé
ott jöttem le csúszva, a fénykép nem adja vissza a meredekséget
szemben a gleccser
17:15-kor a nap sugarai még egyszer megvilágítják a 3000-es csúcsokat
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.