Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Túrázás Svájcban

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Túrázás Svájcban
2016.03.19. 22:01
Ma Glarus kantonban sí túráztam. Csütörtöktől anticiklon van Svájcban ami azt jelenti tökéletes idő a kinti tevékenységekhez. Csütörtök és pénteken is ragyogó kék ég volt mindenfele, akkor dolgozni kellett de szerencsére eljött a szombat ezért irány a hegy. Olyan helyet kerestem ahol a túra út nem a sípálya mellett van, nem akartam pálya mellett felmenni. Elmre esett a választás amely 1000 méteren fekszik. Hó a parkolóban nem volt, számítottam rá, hogy gyalogolni kell majd valamennyit amíg havat találok ilyenkor március környékén. 1035 méterről indultam kb. 100-200 méter szintet emelkedtem amíg összefüggő hóréteg volt. Akkor felvettem a síbakancsot és kezdődhetett a sítúra. Elm olyan helyen fekszik, hogy a völgy mellett magas hegyek találhatók, reggel 8-kor még nem sütött be a nap. Kellemes idő volt, ahogy elindultam felfelé nem fáztam. Kilenc óra körül sütött be először a nap, nyugodt tempóban mentem felfele. Ahogy a nap besütött mintha bekapcsolták volna a fűtést 5-10C-al emelkedett a hőmérséklet szerintem. Csodálatos idő volt kék ég mindenfele, szélcsenddel. 1500 méteren megpillantottam a szemben levő hegyen a sípályát. A terv az volt, hogy a Fanenstockra felmászok amely 2200 méter környékén van. Ahogy emelkedtem egyre magasabb volt a hó, összesen ma 3 emberrel találkoztam útközben. 2000 méter felett mintha sivatagi táj fogadott volna persze hóval hatalmas 3-4 méteres hófalakat alakított ki a természet. Végül is 7 óra felfele menetel után jutottam 2400 méterre a Plattengrat és a Foostock csúcsok közé. A vége nagyon nehéz volt addig elfogyott minden energiám. Nagyon jó túra volt, az utat könnyen megtaláltam, jól ki volt táblázva. Teszek fel pár képet.
reggel még csak a szemben levő csúcsot sütötte a nap
kb. 1200 méterig nem volt hó
a szemben levő hegy
1500 méter felett kb. 1m volt a hó vastagsága
ott jöttem felfele
1600 méter környékén
1775m-en
itt már túráztak páran
a házunk tetején zsupfedél van
P1310183.JPG
P1310188.JPG
hó dünék
3-4 méteres hófalak amelyet a természet alakított
P1310197.JPG
a gerinc közelében
P1310216.JPG
P1310233.JPG
P1310252.JPG
P1310254.JPG
P1310255.JPG
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.