Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Túrázás Svájcban

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Túrázás Svájcban
2016.12.04. 20:47
Tegnap a Rigi Rotstockon voltam ma pedig Stoos síterepen, Fronalpstockon. Kb. egy hete itt Svájcban magasnyomású anticiklon jellemzi az időjárást, ami annyit jelent a völgyben felhős idő van, napot nem lehet látni, 1000-1400 méter felett pedig ragyogó napsütés van a hegyekben. Tegnap a Rigin voltam, az időjárás jelentők jóslata bejött a felhő/ködhatár 1400 méteren volt. Felette ragyogó napsütés, szélcsenddel. A szél meg sem mozdult (nem olyan volt mint amit pénteken a Jánoshegyen mértek szélsebességre). A völgyben hideg volt -1/2C a hegyen +3C volt. Tegnapra kb. 1000 méter szintkülönbség jött össze.

Ma Mutotathalból indultam (kb.500m tszfm) majd Stoos síterepre mentem fel, onnan Fronalpstockra(1922m). Természetes hó egy gramm sincs (pedig két hete a Rigin még volt természetes hó). Az északi oldalon mentem fel és hóval (természetes) 1900 méterig nem találkoztam. A főn meg a meleg megtette a hatását. A havat amit láttam az műhó volt, illetve 2500 méter felett volt hó a mellettem levő hegyeken. A völgyben 500 méteren minden fehér volt, nem a hó miatt hanem a dér miatt ugyanis -5C volt Muotathalban. Ugyanebben az időben otthon +3C volt. Szélcsends illetve ragyogó napsütés jellemezte a mai napot. Stosstól a sípálya mellett mentem fel a hegyre, 1900 méter környékén hóágyuztak, addig ugyanis pozitív hőmérséklet volta pálya mellett. Fent a kép csodálatos. Lehet ide síszezonban is visszatérünk de csak ha nagy hó lesz.Teszek fel pár képet, a havas képek a "nyugalom megzavarására" alkalmasak, ezek ugyanis műhavas képek.
a Pilátus a felhő tengerben
arra látható a svájci fennsík :) előttem Zürich, Basel irány
mellettem a Mythen
Stoos (kb. 1300m-en) műhavon állok
mintha sípálya lenne műhóval
a felvonó mellett mentem fel
csövön a vizet vezetik fel a műhóhoz kb. 1800 méteren
groser+kleiner Mythen
a Reuss völgye az Urner see
kelet felé a Glarner Alpok látszodtak
a völgyben Brunnen és a Vierwaldstattersee
1920 méteren ennyi hó volt
szemben (dél fele) az Uri Rotstock meg a háromezres hegyek
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.