Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Túrázás Svájcban

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Túrázás Svájcban
2017.02.12. 19:27
Ma Engiben sítúráztunk. Az ötletet a múltkori Elmben való síelés adta, akkor kaptam a sípályán egy reklámlapot, amelyben leírták milyen túrázó lehetőségek vannak a környéken. Így esett a választás Engi részére. Ez a település Glarus kantonban található, 770 méterről indultunk. Azt gondoltam ez egy eldugott hely lesz, "Isten háta mögött", senki nem jár arra de tévedtem. Napközben 7 sítúrázóval találkoztam illetve 2 hótalpas túrázóval. Jó idő volt mások is jöttek erre az útra túrázni. Ez a sítúra út Engi faluból indul és felvisz a Wissmilen csúcsra amely 2483m-en található. A különbség az eddigi és a mostani túrám között az, hogy ma velem jött a nagyobbik lányom, ő hótalpon túrázott és síléccel. Neki ez volt az első ilyen túrája, tudtam nem mehetünk ma 1000-2000 méter szintkülönbséget mert annyit nem fog bírni, nem akartam megutáltatni vele a túrázást, ő jelentkezett magától. Jó idő volt, hó volt egész végig az úton az elejétől. Ez egy nyári túraútvonal nem annyira meredek a lányom is bírta. A nap csak 11 óra után sütött be a völgybe, utána nagyon meleg lett. A hó nagyon olvadt, a patakok nagy mennyiségű vízzel folytak lefele, jó volt a csobogást hallgatni. Egy szál pólóban simán el lehetett lenni annyira meleg volt. 1400 méterig mentünk fel, addigra fáradt el a lányom. Mire leértünk a völgyben 9C-t mutatott a hőmérő árnyékban. Igazi tavaszi idő volt. Jó volt a mai túra, a lányomnak is tetszett azt mondta legközelebb is jön velem túrázni, ez a lényeg neki is tetszett.
itt még nem sütött be a nap a völgybe
nem volt annyira meredek az út
az Unesco védett területén voltunk
ott jön a következő sítúrázó csapat
P1370077.JPG
P1370085.JPG
P1370088.JPG
P1370089.JPG
P1370094.JPG
P1370099.JPG
P1370101.JPG
P1370115.JPG
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.