Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Túrázás Svájcban

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Túrázás Svájcban
2022.01.22. 06:47
Múlt szombaton Glarus kantonban sítúráztam. Engiből (821m) indultam és a Wissmeilenpassra(2420m) mentem fel. A hágó képezi a kanton határt Glarus illetve St. Gallen között. A helyet már ismertem, erre már többször jártam, az út bizonyos részét már előtte is megtettem. Az ötletet a következő két link adta:
https://www.skitourenguru.ch/track-view?area=ch&id=650
https://www.skitourenguru.ch/track-view?area=ch&id=649

Előző év decemberében már sítúráztam erre, akkor mikor elértem az 1514 méteres szintet a Müchlebach völgyben mentem tovább, akkor is meg akartam mászni ezt a hágót, csak előtte több napon át sítúráztam és már fáradt voltam, éreztem nem tudom megtenni. Azon a túrán a második link útján mentem de mikor elértem a völgy végét akkor egy fal volt előttem amin nem mertem felmenni, láttam sínyomokat de túl meredeknek tartottam. Nem volt helyismeretem, inkább előre mentem Mülibach Oberstafel (1949m) felé ott fordultam vissza. Akkor döntöttem el, hogy én egyszer ide még visszajövök. Decemberben egész nap egy emberrel találkoztam útközben, csodálatos volt a táj, hó mindenütt szinte érintetlen természet.

Egy hete korán indultam, még virradt mikor elkezdtem a túrát, három síelő volt rajtam kívül ebben a völgyben. A helyről annyit, hogy szép a környék de mivel elég alcsonyan van (800 méter az alja), itt volt már úgy, hogy februárban nem volt hó az aljában. Az írták 6 óra alatt fel lehet érni. Ez egy elég hosszú túra több mint 10 km egy irányba, illetve 1700 méter szintkülönbség. Jól haladtam, már dél környékén elértem az 1950 Mülibach Oberstafel helyet ameddig a múltkor is mentem. Ekkor tudtam, hogy ma ezt a hágót meg fogom tudni mászni. Útközben szinte senkivel nem találkoztam, fent a hágón volt néhány túrázó, azok valoszínüleg a hegy másik oldaláról Flumserberg felől jöttek fel.

A szél nem fújt, a Nap jól sütött képeslapot idéző időjárás volt. Kevéssel több mint 6 óra alatt értem fel a Wissmeilen hágóra. Visszafelé is az út kb. 2 órát tartott mivel sok egyenes rész volt. Nagyon szép túra volt. Ide nyáron is visszamegyek.
Reggel a völgyben még nem süt be a Nap
Később a háttérben már süt a Nap
Nyári túraútvonalon vezetett az út
Az utat nem lehetett eltéveszteni, a fán látszik a jelzés
10:20-kor a Nap is kisütött
Az időjárásra nem lehetett panaszom
Az utat sem lehetett eltéveszteni
Covid időszakban jó a megfelelő távolságot tartani az emberektől
Középen már látszik a hágó ahova tervezek menni
Szemben a meredek fal mellett balra látszanak sínyomok ott decemberben nem mertem felmenni
Decemberben ebből a völgyből jöttem fel
Egyértelmű merre kell menni
Itt már látom a célt
A hágó
Flumserberg irány
Kelet felé nézve
Visszafelé jövet már fent volt a Hold
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.