Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Svájc
Samnaun
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Samnaun
2016.03.06. 21:18
Ma Samnaunban voltunk. Ez a síterep Graubünden kantonban található Svájcban, Ischglvel amely Tirolban van alkotnak egy sírégiót. Igazából ma a svájci részt próbáltam ki, ezért gondoltam nyitok egy külön topicot amelyben Samnaunról lesz szó. Két hete már voltunk a környéken akkor csak az osztrák részt próbáltuk ki, átmenni nem lehetett a két ország között a lavinaveszély meg a robbantgatások miatt. A héten többször néztem a weboldalt pénteken pl. nyitva volt minden lift, szombaton az erős havazás miatt nem lehetett átmenni egyik országból a másikba.
Vasárnap mentünk síelni, az ember mindig reménykedik hátha nyitva lesznek a liftek. Szombaton minimum 60 cm hó hullott a környéken, tehát esélyes volt, hogy lavinaveszély miatt vasárnap ismét nem nyitják meg az összeköttetést Ischgl és Samnaun között mint két hete. Szerencsére ez nem így volt. Most is mint két hete Ischglből kezdtük a síelést. A lányom meg is kérdezte: apa ha Svájcból indulunk, Ausztriába megyünk majd ismét Svájcba jövünk síelni ez miért jó? Elmondtam neki, hogy a hegyek miatt van, Ischgl könnyebben megközelíthető közép Svájcból mint Samnaun. A mai napon mikor felértünk az A1-es felvonóval és lecsúsztunk Idalpba láttuk már, hogy ma fent vannak a Svájc felé vezető liftek. A gyerekek is azt mondták akkor irány Svájc. Reggel még nem volt szép idő, esett valami és mínusz fokok voltak. 9:00-kor nyitott a B2-es lift amely Viderjoch csúcsra visz fel. A gerinc képezi a határt a két ország között: -14C és gyenge szél fogadott fent. Szerencsére köd nem volt, elindultunk lefelé a Svájci oldalon. 10 óra után próbálkozott a nap is kisütni előbb kevés sikerrel aztán 11 óra körül egy varázsütésre a felhők is eltűntek. Kék ég volt, persze nem tiszta kék ég de a hegycsúcsok szépen ragyogtak. Az osztrák rész (az északi akkor még felhőben volt, maradtunk mi a napos oldalon a svájci részen). A svájci részen kipróbáltuk az összes pályáját, lecsúsztuk a 60-on a völgybe. Ott buszozni kellett mert a sípálya vége nem ott van ahol a felvonó alja. A felvonó sem semmi, egy két emeletes kabinos lift volt ott alul kb. 60-an fértek be felül pedig 40-en. Mire ismét felértünk 2400 méterre akkora már minden hegy kivehető volt a napsütés miatt, akkor láttam mennyi pálya van ezen a részen. Vettük szépen sorba a pályákat a gyerekekkel. Nagyon jó volt a hó igazi porhó, ahogy a nagykönyvben meg van írva egy tökéletes sínapra. Nem olvadt a hó mert kemény mínuszok voltak. A pálya szélén pedig igazi mély havazást lehetett kipróbálni, a gyerekek nagyon élvezték. Ezen a részen nagyon sok freeride útvonal van, a síelők szépen befestették a hegyoldal pályán kívüli részeit, habár harmadfokú lavinaveszély volt. Olyan kettőig voltunk a svájci részen, összevetve Ischglvel nem tudnám megmondani melyik a jobb. Ha süt a nap akkor a déli pályák de ma annyira hideg volt, hogy a déli pályák sem olvadtak. Nem az volt mint két hete 2400 méteren 12C, hanem 2000 méter felett mínuszok voltak. A liftek nagyon modernek Samnaunban, igaz van egy két tányéros meg csákányos. Szerintem ez a pályarendszer Ischglvel együtt a síelők Mekkája. Visszafelé volt még egy érdekes jelenet osztrák részen: ilyet még nem láttam a mennyiség ami lenyűgözött, az osztrákok napközben kivonultatták a ratrak "arzenáljukkat". Összesen 21 ratrakot számoltunk meg egymás mellett menve párhuzamosan, napközben is néhány pályát ratrakoltak. Mondanom sem kellett mindenki megállt és fényképezett vagy filmezett. Eddig 2-3 ratrakot láttam egymás mellett menni az nem nagy dolog, igen de mikor 21 megy egymás mellett. Nem kispályások ezek. Nem volt rossz délután is frissen ratrakolt pályákon síelni. Szerintem ez egy tökéletes sírégió, tudom elfogult vagyok ezt nézzétek el nekem. Beszéljenek helyettem a képek.
reggel itt mentünk le
reggel még ennyit lehetett látni
szépen ratrakolt 60-as pálya
"varázsütésre" kezdenek a felhők eltünni
az élet napos oldalán
hatalmas hó mindenütt
P1300603.JPG
"az üveg hegyeken túl"
havazás után
Graubünden kanton zászló meg Svájc zászlaja
felhők is voltak
a ratrak arzenál
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.