Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Snowboard tanuláshoz szükséges dolgok

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
TKata
214 élménybeszámolót írt
214
15 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Snowboard tanuláshoz szükséges dolgok
2016.12.30. 17:18
Kihasználva a téli iskolaszünetet beírattam a gyereket a Nanook intenzív snowboard tanfolyamára. Az órák a Sport11 oldalában lévő műanyag pályán voltak.
Mint a második képen is lehet látni, a szélén lévő köteles felvonó mellett kialakítottak egy gyalogos sávot. Így a felvonózásban még nem elégé jártas kezdők simán fel tudtak menni a snowboarddal a kezükben a pálya tetejére és innen kezdődhetett az oktatás. Kevés magyarázattal, sokkal több gyakorlással, először oktatói támogatással, majd egyre inkább önállóan mentek a gyakorlatok.
Amint követni tudtam (nem vagyok snowboardos) első nap elindulás, élek hátrálva és előrenézve, fékezés az élen, megállás, vészleállás fenékre üléssel, felvonózás volt. Aztán jött a hulló falevél, irányítás oldalra, befordulás és egyebek ami még a szűkös időbe belefért.
Nekünk ez a gyakorlás sokat segített. A gyerek szépen, fokozatosan haladt előre. Míg az elején össze-vissza hadonászott Márk, az oktató előtt, későbbiekben egyre biztosabban mozgott a deszkán. Emellett nagyon élvezte az egészet. Nem voltak leakadások, megbicsaklások vagy semmi ilyen hasonló. Nem vitatom, hogy a havon csúszni a legjobb. De ha erre akármilyen okból nincs lehetőség, nekem úgy tűnik, a kezdő lépéseket elsajátítani, gyakorolni teljesen tökéletes alternatíva a műanyag.
Köszönjük a Nanooknak a lehetőséget és Márknak a oktatást!
20161229PetiSnowb.jpg
201612296891b.jpg
201612296894b.jpg
201612296892b.jpg
201612296903b.jpg
20161230PetiSnowboardOkt.jpg
20161230PetiSnowboardOkt2.jpg
20161230PetiSnowboardOkt3.jpg
20161230PetiSnowboardOkt4.jpg
201612306964b.jpg
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.