Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Svájc
Stoos
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Stoos
2017.01.15. 20:28
Ma Stooson síeltünk. Jó választás volt a nagy havazás után. Mióta Svájcban élek olyan osztrákos síelést szoktam alkalmazni ami annyit jelent akkor megyek síelni hétvégén mikor ragyogóan süt a nap és tiszta kék ég van. A mai nap kivétel volt mivel a svájci hegyekben több mint 1m hó esett ez elmúlt egy hétben, ilyenkor a síelést kihagyni vétek lenne. A tegnap megnéztem a sípályákat sítúrázás keretében, eldöntöttem, hogy jók a pályák, így ma lehetett síelni. Hideg volt ma napközben -8C mutatott a hőmérő 1300 méteren. Nem voltak sokan, igazi porhóban síeltünk. Nekem ez a kis pályarendszer nagyon tetszett az elejétől a végéig síeltünk, 16 órakor azt bántuk, hogy be kell fejezzük a síelést. Nem voltak sokan a pályákon, nem buckásodott nagyon, igazi porhó volt. Legtöbben a pályán kívül síeltek, sorban állás egyáltalán nem volt. Ez egy nagyon jó hely ha van sok hó. A lányaimnak is nagyon tetszett, lehetett sokat síelni meg a mély havat is kipróbálni, meg játszani is a nagy hóban. Nem minden pálya volt nyitva, érdekes volt pl. hogy a Kilngelnstockon az első részen csak a fekete pálya volt nyitva, sokan jöttek fel kisgyerekkel, illetve kezdők nekik szenvedés volt a lefele jövetel. Igaz a pálya többi része piros de az eleje egy komoly fekete pályaként indult. Havazás után nagyon jó porhóban síelni, ratrakos mentést is láttunk, valószínűleg az egyik ratrak tegnap megcsúszott és három másik jött a segítségére kihúzni. Nagyon jó hely az a Stoos kis pályarendszer, nekünk nagyon bejött, sokat síeltünk, igazi jó "libelegelő" 600m szintkülönbséggel. Ami a legjobb ebben a síterepben az, hogy 25 perc alatt megközelíthető a lakástól. Ide még biztos visszamegyünk.
a Klingelnstock fekete pálya teteje
kevesen voltak a pályákon
a fenyőfák mind havasak voltak
itt sem sokan csúsztak még ma
a behavazott erdőket nagyon szeretem
innen nem olyan meredek
P1360346.JPG
háttérben a Vierwaldstättersee
szemben a Grosser Mythen
ekkora hó volt a tetőn
Urnersee balra, jobbra Vierwaldstättersee (angolosan Lake Lucerne)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.