Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Svájc
Elm im Sernftal
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Elm im Sernftal
2017.01.23. 21:20
A tegnap Elmen síeltünk. Ez a terep Glarus kantonban található, kelet Svájcban. Kelet felől St. Gallen és Graubünden kantonok határolják. A település egy zsákutca faluban helyezkedik el, körbevéve 3000 méteres hegyekkel. Előző nap itt túráztam, reggel menet közben meséltem a lányaimnak, hogy az egyik hegyen van egy olyan csúcs mint a kakastaréj, a vége felé pedig egy lyuk található. A lányok mondták ezt a képet már látták valahol egy könyvben. Ez a Martinsloch ami Elm mellett fekszik a Piz Sardona és Piz Segnas között. Glarus kanton egyik nevezetessége a hely.

Elm egy közepes síterep, összesen 40km pályával rendelkezik. 7 liftje van egy kabinos, két üléses és négy csákányos felvonó. Nem mondhatom libalegelőnek mivel 1100 méter szintkülönbséggel rendelkezik. A liftek nagyon elavultak, a két üléses van vagy 40 éves (nyugdíjba érsz mire a tetőre feljutsz vele). Van 4km hosszú szánkópálya 400 méter szintkülönbséggel. A következő dolog nem a síterep hibája hanem a meteorológusoké: előző nap nem mondtak szelet 1600 méter felett ahol véget ért az erdő olyan 80-100km-es szél fújhatott, a liftek mentek. Olyan volt mint a Deltában, lefele a piros pályán szembeszélben szinte álltunk. Szerencsére 1600 méter alatt megszűnt a szél, vagy nem volt annyira erős. Eddig a negatív dolgokról. A síterep fantasztikus, szuper, jól kezelt pályákkal: van erdő, sziklás rész, freeride útvonal, túrázási lehetőség. Nekem ez a hely nagyon bejött, a lányaimnak is tetszett annyira, hogy a nagyobbik lányom délután szánkózni szeretett volna a kisebbik meg tovább síelni. Mivel ketté nem szakadhattam a nagyobbikat elengedtem szánkózni. Nagyon élvezte mert eddig itt Svájcba a lakás körüli dombon szánkózhatott most meg egy igazi szánkópályán.

Tömeg nem volt, illetve elosztott a sok síelő a pályákon. Hatalmas parkolója van a terepnek ez napközben megtelt, buszokkal is hozták az embereket síelni(Zürich pl. 60 percre van innen), déltől még az úton is parkoltak. Ami még pozitívum, hogy 8:00-kor nyitnak a liftek 8:15-kor nekünk megvolt az első csúszás. A parkolás ingyens ami Svájcban nagy szó, ezt reklámozzák is a szórólapjukon. Sokan kirándultak itt, láttam sok túrázót, illetve elég sokan felmásztak a környező 2500-as csúcsokra majd onnan lehetett freerideolni. Elég nagy volt a hó pályán kívül. Ami még érdekesség, hogy a völgybe 14:00-kor kezdett besütni a nap teljesen és 15 órakor már nem sütött be, a környező 3000 méteres hegyek eltakarták a völgytől a napot. Több helyen lehetett a völgyig csúszni igazi alpesi feeling volt, néha istállók mellett csúsztunk jó trágya szaggal. Ez a vidéki Svájc már megszoktam, van egy hangulata a helynek. Mondanom sem kell ragyogóan sütött a nap, a szelet leszámítva jó időnk volt.
P1360613.JPG
Martinsloch Elm
Schabell teteje
14 óra előtt még nem sütött be a völgybe teljesen a nap
P1360602.JPG
P1360616.JPG
P1360623.JPG
P1360630.JPG
P1360631.JPG
P1360634.JPG
P1360641.JPG
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.