Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Utazási irodák vagyoni biztosítéka

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Travelteam International Kft.
8 élménybeszámolót írt
8
14 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Utazási irodák vagyoni biztosítéka
2017.11.07. 15:42
Kedves Johny Cash!

A magam részéről örülök a hozzászólásnak. Anno nem akartam nagyon cifrázni a dolgot, köszönöm a kiegészítést.
A linkelt oldal pedig tényleg elég érthető.
Őszinte leszek, nem vagyok jogász, az EU-s előírásokat pedig végképp nem ismerem. (Amúgy a témánkban teljes már az EU-s jogharmonizáció?)

A magyar 281/2008. (XI. 28.) Korm. rendelet 1./c-ca-cb) pontjai is elég érthetőek utazási csomag "ügyben":
Az olyan utazási szolgáltatás, ahol az utazásszervező személyszállítási, szállás- és egyéb turisztikai szolgáltatások (így különösen étkezés, idegenvezetés, szórakoztató, illetve kulturális program) közül legalább kettőnek előre megállapított együttesét úgy nyújtja, hogy a szolgáltatás díját valamennyi részszolgáltatásra kiterjedően ÖSSZESÍTVE, egy összegben határozza meg (részvételi díj), függetlenül attól, hogy az egyes részszolgáltatások számlázása külön-külön vagy egyszerre történik ÉS a részszolgáltatások együttese 24 óránál hosszabb időszakot érint vagy a szolgáltatás éjszakai szállást is magában foglal.

Azaz az utazási csomag lényege: egy napnál hosszabb, min. két szolgáltatást tartalmaz, és a szolgáltatások ára összesítve kerül féltüntetésre/meghatározásra.
Ez többkomponensű szolgáltatásra (szállás reggelivel, szállás félpanzióval...) nem vonatkozik.

Tehát az említett szállás + síbérlet csak akkor csomag, ha egyben van feltüntetve az ára: pl. http://www.ausztria-sieles.info/ oldalunkon ilyen csomagok foglalhatóak. Szerződéseinken és számláinkon is csomagként szerepeltetjük ezen foglalásokat. Ezek értékesítésének köszönhető, ahogy korábban is írtam, hogy várhatóan emelnünk kell vagyoni biztosítékunkat.

Viszont ha valaki pl. nálunk szállást foglal, ami mellé vesz kedvezményes síbérletet, az nem minősül csomagnak, hisz a két szolgáltatás külön-külön van árazva, külön értékesítjük.


Arról, hogy más hogyan értelmezi és papírozza le a foglalásokat, nem tudok és nem is tisztem nyilatkozni.


Üdvözlettel: Attila (Travelteam)
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.