Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovénia
Bohinj - Vogel
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Hotel Jezero - Tavaszi & őszi akció - 3/5/7 éj
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Gatex
1 élménybeszámolót írt
1
3 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Bohinj - Vogel
2021.03.08. 10:24
Sziasztok!
Pénteken 2021.03.05.-én este érkeztünk, a bookingon üzleti útra foglalt szállásra Ukanc városába, a kabinos felvonótól 1,1km-re!
Szombaton reggel 9re már a Vogel pénztárnál voltunk ahol negatív kovid teszt ellenében adnak jegyet! Ekkor még nem voltak sokan, és nagyon jól síelhetők voltak a pályák, de kb 11ig olyan köd volt 1600m-nél, hogy 10m ig se láttunk!😁 Így délig a 6os felvonó ami a csúcsra visz zárva is volt! De aztán úgy dél környékére már kitisztult az ég, és a kilátás, táj magáért beszélt!
A csúcsról lefelé síelve a 10 pályán érintetlen szűz hón sielhettünk le először(nagy élmény volt), aztán gyorsan szét buckásodott, mert ráment a tömeg! Ami ezen a pályán negatívum, hogy van kb 2 olyan rész is ahol vízszintes lesz a pálya, és ha nem siklasz elég gyorsan, akkor bizony kell a bot a tovább jutáshoz😴, de azért élmény! Kipróbáltuk a többi pályát is, de azok elég rövidek, és csákanyos a felvonó..😓🤮
Vasárnap újra a 6-7 felvonót használva csúszkáltunk a 10-11 pályán, amit előző éjszaka gyönyörűen rendbe raktak (nagy élmény volt kb 11ig)! Sajna délre már megérkezett a Szlovén tömeg és a 7es felvonónál brutál sok ember lett, és 2-3 óra körül a sok síelő miatt elég buckás lett a pálya! 😓
Viszont Fontos! Jegyvásárláshoz negatív kovid tesztet kérnek, plusz a határon visszafelé szintén! (Mi péntekit vittünk)
Nem tudom miben fog szigorodni a haza jutás, de azt láttam, hogy a kihelyezett rendőrök akik ellenőrzik a haza utazó magyarokat, nem igazán akarják szivatni honfitársaikat, csak a protokolláris kérdések, kovid tesztet kérik, azt kész! Nekünk pénteki volt, és elvileg 48 óriásnak lehetett volna max lennie, de mondták, hogy menjünk! 😊🤷
Összességében egy nagyon jó hétvégét töltöttünk el a Vogelen, bár ha lehetne menni végre Ausztriaba, akkor ennyi utazással ott jobb sípályákat kapunk!🤔🤷 De egynek jó volt! 😊
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.