Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Különbség a síoktatók között

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Különbség a síoktatók között
2020.01.14. 20:07
Ugyan nem vagyok síoktató (próbálkoztam, az elméleti vizsgáim megvoltak a TF-en, de Ozsi és Tetta, no meg Béki Piroska (nálam kb. 20 évvel fiatalabb vizsgáztatókként) bebizonyították a gyakorlati vizsgán, hogy még síelni sem tudok, nemhogy oktatni !:: (ugyan 30 valahány síversenyen nyert érmem és 8 kupám van - ennyi közöm azért van a síeléshez, igaz, aki versenyezni tud, nem feltétlenül lesz jó oktató, edző - más sportágakra is igaz!), de azért kb. 40 emberkét tanítottam meg (köztük 50 év felettieket) nulláról (azaz még korcsolyázni, vagy biciklizni sem tudtak), további 70-80-nak segítettem megszeretni a síelést.
Szóval: én pl. először "esni" tanítottam meg a tanítványaimat. (Na ez nem fér bele a mai hivatalos síoktatói tematikába! Állítólag a jó oktató kezei alatt nem eshet el a tanítvány - pedig dehogynem.) Aztán lécen maradni és megállni! bármilyen körülmények között. Megmutatni kell, helyette nem tudok síelni, de elemezni a rossz mozdulatot és újra bemutatva a rosszat és a jót - már működni fog. Aki 2-3 óra után nem érez rá az alapmozgásra, az tényleg nagyon rossz "oktatót" fogott ki - vagy más, pld. mozgáskoordinációs gondja lehet. WFeri
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.