Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Stubai-gleccser
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Alphotel Innsbruck - Klasszikus sícsomag 1-7 éj, síbérlettel
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Vazul86
31 élménybeszámolót írt
31
7 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Stubai-gleccser
2017.05.02. 08:57
Április végén (29-én) volt szerencsém egy napot Stubai gleccseren síelni. A korábbi napokban nagy mennyiségű friss hó esett a környéken. Az alsóbb részeken is közel fél méter, Innsbruck felett már havas volt minden, a gleccserhez vezető úton télen is irigylésre méltó lett volna a mostani táj.
Ez a gleccseren is meglátszott. A havazás utáni első napon szikrázó napsütést mutatott az előrejelzés, ami 100%-ban be is jött. Az sípályához vezető úton a völgy felső részén már akadozva haladt a kocsisor, ez legalább fél óra sorbaállást jelentett a parkolóig. Az új felvonó azonban remekül működött, semmi sorban állás nem volt (igaz, a kasszánál is csak 1 ember állt mindenhol, fel voltak készülve a tömegre). A bátrabbak a nyomok szerint lecsúsztak a parkolóig, amit a friss hó tett lehetővé.
Fent a gleccseren 10 óra magasságában már eléggé buckásak voltak a pályák a friss porhónak köszönhetően, amellett, hogy az egész terep tele volt már délelőtt sínyomokkal a pályán kívül is. Napközben időnként elment néhány ratrak, de a puha hó hamar újra buckásodott. A pályákon így is szűk nyom volt, sok pályán egyáltalán nem ment még el a pályakarbantartó gép. A fekete pályákon nem volt kijelölt nyom, de átcsúszással így is síeltek rajta.
A pályák alapvetően változatosak, mind kilátásban mind meredekségben, és eléggé hosszúnak is tűntek. A buckás pályák ellenére teljes mértékben élvezetes volt a síterep. Én még sosem síeltem ilyen magasan, így az élmény még nagyobb volt (az oxigén meg kevesebb :D, így azért volt lihegés rendesen a magasabb részeken...). 10 hete történt térdsérülésemmel jobban örültem volna egy kemény, ratrakolt pályának, kevesebb térdterheléssel, de a környezet kárpótolt.
A panoráma nem az évszaknak megfelelő volt, minden gyönyörű fehér, havas volt.

A terep a látottak alapján abszolút alkalmas freeride-ra, ez látszott a sífelvonóknál a lécek arányán is, valamint azon, hogy az egész terepet besíelték, az érintetlen részekért már bátrabbnak kellett lenni délre (de úgy látszott ez nem okozott gondot a bátrabbaknak).

Aki erre jár, mindenképpen próbálja ki, nagyon megéri. Röviden összefoglalva: gyönyörű panoráma, gyors liftek, változatos pályák (és ahogy látszott igyekeznek minél jobban karbantartani azokat).
20170429-112116.jpg
20170429-090038.jpg
20170429-141625.jpg
20170429-090258.jpg
20170429-122646.jpg
20170429-132600.jpg
20170429-132809.jpg
20170429-123548.jpg
20170429-145141.jpg
20170429-124554.jpg
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.