Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Sípálya létesítése Magyarországon???

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Sípálya létesítése Magyarországon???
2004.12.22. 10:01
kb. 8 éve síztünk a Galyatetőn. Ez nekem tetszett, igaz friss és jó havunk volt (kb 50-60cm), na meg napsütés, a havas-zuzmarás fák még jobban rátett a síélményre. Van a hotelnek egy sípályája, és egy tányéros felvonója (nem poma). Jó kis pálya ez, nem volt sem jeges, sem köves etc. Jókat lehetett rajta csúszni, bár már akkor 2500 ft körül volt a síbérlet.. ezt azért kicsit sokaltuk rá. A másik pálya a biatlon centrumnál van. ez rövidebb, innen egy kapaszkodós visz fel, ami már hagy némi kivánnívalót maga után. Ember kesztyűjét szétszabja a drótkötél, meg a felvonó nyomvonala sincs kitisztiítva, ágak, bokrok lógnak bele...
ezenkívül még daloshegyen síztem sokat, meg brennbergen, mivel soproni vagyok. daloshegyen a 95/96 és 96/97 szezon nagyon hóbőséges volt, emlékszem még március közepén is síztünk itt! ami azért nem mindennapi ilyen magasságban, s hóágyú nélkül! szóval azért hazánkban is lehet sízni, de nyilván nem az ultramodern nyugati, külföldi síterepekhez kell hasonlítani őket. Olyan ez mint nyáron a strandolás, nem feltétlenül csak a Copa Cabanán lehet, ugyanúgy ott van mondjuk egy dunai holtág, s így tovább.. jójó.. persze kettő között van különbség, de most a lényeg a "leheten" van.
írtad, hogy Európában 1000 m alatt nem nagyon lehet sízni. hát.hát... Ha az Alpokban gondolkozunk akkor többé-kevésbé valóban ez a helyzet, de ne feledjük, hogy Skandinávia is ugyanúgy Európa; s ott 300-400 m-es magasságokban is vidáman síznek, akár még áprilisban is
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.