Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Sölden vagy Cervinia

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Sölden vagy Cervinia
2023.03.19. 11:38
Hello
Ahogy irták nem 1 kategória a két hely.

Egyszer sieltem Sölden/Gurglban, nagyon rendben volt de sokan voltak és nem oszlott el a tömeg. Jó pályák, szép látvány de nem zártam a szivembe.

Zermatt teljesen más, praktikusan egyedi kategória. A Cerviniai oldalon nem sieltem, úgyhogy arról nem nyilatkozok. Nem volt rá szükség mert Zermatt bőven elég egy hétre. Tény hogy ritkán leállnak a liftek inkább az olasz oldalon a szél miatt. Mi mindig Zermattban szállunk meg és nem kockáztattam meg hogy az olasz oldalon ragadjak. Az a ciki szituáció...

Most már jobb a zermatti nagyfelvonó a gleccserre, onnan pedig le lehet sielni Cerviniába, úgyhogy rosszabb idő esetén is abba az irányba működik a hazajutás.

Nyáron pedig megnyitják az új liftet a gleccseren az olasz határról a Klein Matterhornra ami javitja a besielhetőséget.

Wallis/Valais Svájc legnaposabb régiója, Január jó időpont, nincs már annyira hideg, stabilabb az időjárás, ahogy irták előttem ritka a lezárás a svájci oldalon.

Mi sokszor járunk Zermattban, télen, nyáron....Kedvenc helyünk...30-nál abbahagytam a látogatások számolását. Kb 2x volt nagyon csúnya felhős idő.

Az is tény hogy ha felmész Cerviniából a gleccserre, időhiány miatt nehéz lesz körbejárni a svájci részt mert 3 nagy tereprész van + a gleccser.

Ha 30éve sielsz, ne hagyd ki Zermattot, csak ezt tudom mondani....

Lehet jo áron szállást találni itteni viszonylatban.

Tudom ez kicsit Zermatt rajongói vélemény de gondoltam leirom😊

Ha kell info irj nyugodtan ide.
Üdv
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.