Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Arnoldstein
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Haus Lavendel - szobák és apartmanok félpanzióval Gerlitzen és Arnoldstein síterep közelében
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
TamasE
6 élménybeszámolót írt
6
12 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Arnoldstein
2014.02.23. 22:36
Ne érts félre, tavaly az én lányom is Arnoldsteinon csapatott, meg valahol Olaszországban is 1 napot (nem velem, hanem a volt feleségemmel) és nagyon élvezte! Van úgy, ha az a jó, ha a mélyvízbe dobják a gyereket és a máshol található pihe-puha tanulópályákat túlzásnak lehet tekinteni... Én mondjuk nem bánom, hogy a gyermek olyan pihe-puhán tanult, így már nem gond neki egy ismeretlen piros, vagy rövidebb fekete (sötétpiros :) )... De fő a biztonság, mer a síelés olyan, mint a medve...: Nem játék! Sport, a keményebbik fajtából, ahol igen nagy a sérülésveszély, elég egy rossz mozdulat. De a veszélyérzet is fokozatosan alakul ki, és azt nem tartom rossznak, ha ezt a terep is támogatja. Arnoldstein szerintem túl kicsi ehhez, illetve nem is túl kicsi, hanem nincs meg az az átmenet és választási lehetőség benne, amivel a fokozatosság kis lépcsőkben megvalósítható. Nyilván az osztrák gyerekek sítalpakkal a lábukon születnek és egyből ott vannak nekik a szüleik, aki szintén profin síelnek, de szerintem nekünk máshogy kell megközelítenünk ezt a dolgot. Mindenesetre az a lényeg, hogy tereptől függetlenül nagyon oda kell figyelni a gyerekekre, mert hajlamosak veszélyérzet nélkül feszegetni a határokat és ebben viszont a tiltás ellenében jó támogatást ad egy ehhez megfelelő pályarendszer, vagy esetleg gyerekeknek épített pálya... Valójában erre gondoltam, mikor azt mondtam, hogy vannak sokkal jobb pályák is gyerekeknek. Ha már egy kéken lazán lerombol, akkor simán neki lehet ereszteni az Arnoldsteini pirosnak is.
Előzmény: (szendre 170410)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.