Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Semmering - Stuhleck
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Hirschenhof Apartmanház / sípálya közeli szállás Semmeringen - 300 méterre az ülőlifttől
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Memu
16 élménybeszámolót írt
16
5 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Semmering - Stuhleck
2019.01.22. 14:16
Jan.18-tól 20-ig terveztünk síelni a Semmeringi pályákon. Péntek 12-től Hirschenkogelen kezdtünk. Kezdőként én belebuktam abba a pályába. Nekem az 1-es kék is nehéznek bizonyult, ezért inkább szánkóra cseréltem a sílécemet, a férjem pedig élvezte a síelést a tökéletesen rendben tartott pályán. Szombaton reggel kissé megingott lelkesedéssel indultunk Stuhleck-re. Az előző nap kudarcából kiindulva a tanuló pályát, vagyis az 5-ös parkolót céloztuk meg. 9-re értünk oda. Üres P-hely sehol nem volt. Sőt, autók se előre, se hátra. Kénytelenek voltunk a pályával szemközti panzió parkolójába visszatolatni megfordulás céljából, ahol is a tulaj közölte 5 euróért akár maradhatunk is. Ujjé!!! Parkolás kipipálva. Jó tanács: A "nagy parkoló" felé vezető útnak a szélén SEHOL, mondom SEHOL ne álljatok meg!! Rendőrbácsi bünteti!! Nekem csak a Familienliftre (csákányos)vettünk egész napos jegyet, ha jól emlékszem 23 euróért. A férjem pedig a komplett pályára való jegyet vette meg, 45 euróért. Tökéletes tanuló pálya fogadott. Széles, lankás, tökéletesen kezelt. A gyorsabb pályákról nincs rajta átmenő forgalom. Nagyon ritka rajta az én már baromi ügyesen tudok száguldozni, csak megállni ne kelljen típusú ámokfutó. Szombathoz képest a felvonónál sem volt nagyobb várakozás. A kezelő személyzet segítőkész. Ha valaki még bizonytalan a felvonónál, akkor kérés nélkül lassítanak. Én itt megvetettem a lábam. Szinte egész nap megállás nélkül csúsztam. Itt van idő és lehetőség a technikát gyakorolni. Mivel sok a magyar így elég sok infót összeszedtünk a pályákról. A férjem pár bemelegítő kör után elindult saját tapasztalatot gyűjteni. A tanuló pálya tetején lévő fa alagúton keresztül átgyalogolva ért ki az 1a pályára, ahonnan lecsúszva ért a dupla csákányoshoz, ahol egész hétvégén komoly sorbanállás volt. Azon föl, és csúszás a 2-es pályákon. Szerinte ugyan az mint a tanulópálya, csak sokkal hosszabb. Állítólag ide is lehet külön jegyet venni. Aki nem túl rutinos vagy nincsen halált megvető bátorsága, annak tökéletes választás lehet. Legközelebb én is ide veszek jegyet. A 2-est is megunva, ment tovább átcsúszva a 8-on majd le a 3-on a 4 ülésesig(Promibahn). Hát azt nem vállalta be túl sokszor. Olyan hosszú sorok kanyarogtak, hogy az ő türelméhez mérve az már nem fért bele. Azért 1x, 2x felment vele és bejárt minden pályát,és minden felvonót, de mivel mindenhol óriási volt a sor és a várakozási idő, így inkább visszacsúszott hozzám a tanpályára. Azt mondta, hogy nem akkora élmény mint a többi pálya, de a sorban töltött idő még annál is nagyobb pocsékolás. Vasárnap is ugyan ezt ismételtük. Hazafele eredményesnek nyilvánítottuk a hétvégét és megállapítottuk, hogy ide még visszajövünk.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.