Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Semmering - Stuhleck
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Cafe-Pension s`Platzl - kis családi panzió Semmeringen, Stuhleck sípályáitól 250 méterre, szállásfoglalás
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Predikative
1 élménybeszámolót írt
1
2 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Semmering - Stuhleck
2022.01.28. 11:42
Sziasztok.

Kis Covid jenetés, aki esetleg bizonytalan és utazás előtt áll. 2022.01.27.-én indultunk Budapestről Semmering-Sthuleck síterepre. Előző napokban körbejártuk a témát, hogy milyen korlátozások vannak Ausztriában. Alap információk: ketten utaztunk a feleségemmel, mind ketten 3 oltással rendelkezünk (2 Sinopharm és feleségem 1 Moderna én 1 Pfizer). Ezekkel a paraméterekkel hivatalosan be lehet utazni az országba, de nem lehet használni szinte semmit (szállás, boltok, Sífelvonók). Olvasgatás után arra jutottunk, hogy teszünk egy próbát, letöltöttük az EU oltási igazolást az utolsó oltásainkról. Telefonra letöltöttük a Grüne Pass alkalmazást és beolvastuk az EU igazolás QR kódját. 2 zöld pipa, belépés és éjszakai szórakozás. Ezek után letöltöttem a GreenCheck applikációt és szon keresztül leellenőriztem a Grüne Pass-os igazolást (itt is QR) beolvasás (előválasztásnál a 3G-t kell kiválasztani). Az ellenőrző applikáció is zöld jelzést adott. Mindezek után úgy döntöttünk nekivágunk. Reggel 04:45 kor indultunk (biztos ami biztos) Sopron felé tervezte a Waze az útvonalat. A határon 2 osztrák kolléga állt, benéztek a kocsiba párom mutatta a Grüne Pass alkalmazást, rápillantottak de az enyémet nem is kérték. Várakozás nem volt semmi. 2 megállással 08:45-re értünk Semmering-be. A lenti nagy parkolóba álltunk meg, kb 10 autó volt összesen. A jegypénztárnál senki nem volt itt mutatni kellett a Grüne Pass applikációt utána meg is kaptuk a jegyet (nem olvasták le a QR kódot). A lifteken ffp2 maszk kell illetve a Hüttékben is. Az éttermekbe való bejutásnál olvasnak QR kódot, mi a Grüne Pass aplikációt mutattuk, de lehet az EU igazolást is le tudják olvasni. Minden simán és gördülékenyen ment. A pályákon kevesen voltak az időjárás pedig kegyes volt, napos nem hideg idő volt egész nap, délutánra kicsit megélénkült a szél a hegytetőn. Összefoglalva működik a kiutazás és a síelés a 2 keleti + 1 nyugati oltás kombónál, legalábbis ott ahol mi voltunk. Mindenkinek jó sielést.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.