Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Semmering - Stuhleck
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Hirschenhof Apartmanház / sípálya közeli szállás Semmeringen - 300 méterre az ülőlifttől
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
bartoki
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Semmering - Stuhleck
2022.12.21. 21:40
TLDR:

Dec 18 Vasárnap voltunk Stuhlecken.
Érdemes volt, jó kis előszezont síeltünk.

Már elég sok pálya használható volt, de még nem volt tömeg.

A Covid-dal senki nem foglalkozott.

Sajnos úgy nézem azóta megolvadhatott a pálya - ha valaki arra jár, majd jelentsen hogy milyen.

----

Péntek/Szombaton úgy láttam a webkamerákon hogy Eplényt talán megáztatta az eső, ezért upgradeltünk Stuhleck-re.

M85 jó volt most is, még mindig sima.
Sokan gyorshajtanak, mintha autópálya lenne (140 vagy gyorsabban).
Lassan már nőnek a gazok a murvás leállósávban.

A határon csak intettek hogy haladjunk.

Volt egy kis csúszás, reggel 10-re sikerült odaérni.
Az igazán jó parkolóhelyek már elfogytak :)
Végül beletörődtem valami "töltelék" helybe a P3 szerpentinen.

De nem volt még "hétvégi" tömeg - a bérlés is elég hamar megment, a pénztárnál sem volt sor. Gondolom még előszezon.

Azért mire a pénztárig jutottunk, már mondták hogy 5 perc múlva már a 11 órás jegyet vehetjük, hát ennyit már kivártunk.

Normálisan ezt a jegyet már hamarabb meg lehet venni, és beállni a hosszú sorba - de most nem volt nagy sor a Mittelstation pontnál sem.

3 EUR a kártyáért a letét (régebben asszem 2 EUR volt).

Épp a hétvégére nyitották meg az 1b és 2 pályákat, szóval már le lehetett csúszni a Mittelstation-hoz.

De inkább fenn maradtunk, mert a Stuhleckbahn elég lassú - és nap közben többször is megállt, valamit javítgattak rajta, létrán mászkáltak fel a csigákhoz. Olyankor valamennyire fel is torlódott.

Én főleg a kék pályákon mentem.

A hó elég jó állagú volt: voltak lesodort = kemény részek, de még nem volt vészes, a buckásodás sem (nem volt tömeg).

A 10-es pálya kétfelé vágott "korlátok között átcsúszós" részén volt úgy komplett lesodorva a közepe (mer' nem tudják a népek, hogy ott nem hóekézni kell, hanem felegyenesedve carvingolni, és megtart a légellenállás :)

Meg a 10a pályán a meredek legvége, persze az karistol :)

De a 10a pálya többi része viszont a nap vége felé egyre csak jobb lett, ameddig a nap sütötte.

Dec 18-án Adventi Vásár esemény volt Stuhlecken, a fenti hüttében.
Tartottam tőle kicsit hogy nem lesz-e nagy tömeg.
Gyalogosoknak is fel lehetett volna jönni a felvonókkal, bár a Stuhleckbahn -> Weissenelfbahn átszállást azért lábon kell(ett volna) hogy megtegyék.

De nem volt nagy érdeklődés, könnyű volt asztalt találni - még így is, hogy benn egy csomó asztalt az árusoknak allokáltak.

Deviszont az Adventi hétvégének köszönhetően estére kivilágították (kicsit hézagosan) a 12-1b pályát egész le a Mittelstation-ig.
Közben meg mentek a hóágyúk :)

Úgyhogy 17 óra körül frissen hóágyúzott pályán csúsztunk le az autókhoz :)
Egész jó volt az 1b pálya így (kis friss hó + oldalról megvilágítva).

Hazafelé tankoltam a "Raststation Natschbach" BP kúton => importáljunk egy kis benzint, a hiány enyhítésére.
IMG-20221218-163532.jpg
IMG-20221218-164317.jpg
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.