Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Magyarország
Normafa
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Normafa
2019.01.12. 08:46
Pénteken hétvégi nyughatatlanság lett rajtam úrra, a sísport, és a téli természet szépségeire vágytam. Ha valaki tömegmentes síelésre vágyik, akkor a hazai viszonyok mellet szinte csak a hétköznap az ideális időpont. Nem akarok dicsekedni és rossz példával szolgálni, de ellógtam a melóhelyről néhány órácskára a Normafához. Nagy reményeim nem voltak, gondoltam legrosszabb esetben sétálok egyet a friss levegőn. Felérve a hegyre -2 fok és napsütés fogadott, láthatóan minden havas- lavinaveszély kizárt- olyan tizenvalahány centis hó borítja a környéket. A Normafa sétányon, a korábbi bringaúton a kerékpárosoknak tábla tiltja a behajtást (ha jól emlékszem 5 éves kor felett…), a János-hegy felé pedig lehet bringázni, de ott meg az erdei sétány helyett mindenki a bringás útvonalon korzózik. Visszatérve a síelésre, a sípályán pedig tábla figyelmeztet a szánkózás veszélyeire, de ettől függetlenül legalább annyian szánkóztak, mint síeltek. Ez ilyenkor hétköznap nem volt zavaró, vagy veszélyes, de gondolom a hétvégén már más a helyzet. A sípályán nagyon jó volt a hangulat, a pálya tökéletes volt, az arasznyi hóréteg összetömörödött, csikorgós. A tetején van néhány 10- 20cm- es hupli. Nagyon jól síelhető. Jég sehol. Lent a völgyben láttam két követ, amit az ugratósok tapostak ki. Még a Mátyás király úton is át lehetett siklani lecsatolás nélkül, a Harang- völgy felé. Persze itt csak óvatosan! Egyébként az utat sorompó zárja le, kizárólag engedéllyel mennek át rajta. Tegnap én csak 1 autót láttam, de az is dudált időben. Kb. 2 és fél órát töltöttem el igazi sportolással. A lesiklás élmény volt, próbáltam elnyújtani, hogy minél tovább tartson. A sport része pedig a felsétálás. A 70 +- os korosztály itteni sportos tevékenykedése, engem újabb és újabb körök megtételére inspirált. 8- szor csúsztam le (3- szor a Harang- völgyi fáig) és caplattam fel. Mire befejeztem, ázott verébként "menekültem" vissza a munkahelyemre:). Ez az egyetlen gond itt, hogy nincs melegedési, szárítkozási lehetőség és könnyű megfázni, mert még a gatyába is beleizzadtam a feljöveteltől. Totál ruhacsere következett a kocsiban. Nagyon jó, hogy van egy ilyen hely itt a főváros központjától néhány kilométerre.

Videó: https://sielok.hu/video/sieles-normafan-2019-01-11/ (szerk.)
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.