Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Magyarország
Pécs - Misinatető
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Pécs - Misinatető
2020.03.22. 19:08
Csak egy kis nosztalgia: 1963. márc. 21-én országos középiskolai alpesi síbajnokság volt a Mecsek északi oldalán - igaz, nem a mai Misina alatti pályán, hanem egy kissé keletebbre, a Kisréten - szerénytelenül jelentem, hogy a soproni "profik" mögött a kilencedik helyem ma is büszkeséggel tölt el. Attól még egy kicsit keletebbre, a Dömörkapu felé még egy "32 m-es" síugró sánc is volt - itt törtem el a főiskolai szertárból (Édesapám az Állattani tanszék tanszékvezető tanáraként a Sportkör elnöke is volt) kölcsönkapott lécet úgy, hogy a levegőben lecstolt, én simán talajtfogtam, de az önálló életre kelt léc egy sziklának csapódva megvált a csőrétől. Szóval voltak még telek márciusban még a mediterrán jellegű Pécsett is. WFeri
P.S.: Ja a "felvonó" akkor úgy működött: lécet vállra, futólépés a hegytető! Egyébként felvonóval - egy tárcsással - 1973-ban találkoztam elöszőr Sinaian, ahova az akkor vendégdiákként Bukarestben tanuló öcsém meglátogatása révén kerültem.
Előzmény: (bouquetk 209065)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.