Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
Val Cenis
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Val Cenis
2011.12.14. 23:32
Én is leírom a tavalyi Siófok-La Norma (1100km) utamat, előszedtem az xls táblát. Illetve idei, csak márciusi. 270 körüli € árfolyam és 330-336 (Szlovénia)-357 (Francia)-384 (Magyar) Ft/l dieselárral. Chrysler Grand Voyager 7 fős telepakolva, tetőbox-szal és 7 személlyel (4 felnőtt + 3 gyerek), 110 km/h-ás átlag, 8,85 l/100km fogyasztás.
Szlovénia 30€ 8eFt
Olaszország 47,4€*2=94,8€ 25,5eFt
Frejus alagút 45,9€ 12,5eFt
Nem tudom, hogy Franciába mire jött ki a 2eFt, mert ott nem kell sztráda (legalábbis Val Cenis-be és La Normára)
tehát útdíj összesen 46eFt + üzemanyag 68eFt = összesen 114eFt
1 főre 16.300 Ft.
Hát ez idén több lesz, még nem számoltam, mennyivel.

Én kb. 20-25eFt-tal olcsóbbnak számoltam az északibb utat, de akkor nekem Siófokról a 8-as úton 200 km-t vagy Győr felé a 81-vagy 82-es úton 120 km-t kellene megtennem egy irányba. Ez visszafelé a végén számomra nem éppen kívánatos. Sokkal kényelmesebb egyből (és végig) sztrádán menni. Én még nem vagyok nyugdíjas, de hamarosan 40 leszek és egyre kényelmesebb. Nameg ha több főre oszlik, akkor már csak pár eFt a különbség.
Januárban Val Cenisben 129eFt-ra jött ki (volt pár váratlan pluszkiadás, volt benne Szfvár-Siófok oda-vissza, Val Cenis kicsit messzebb is van, plusz jobban nyomtuk neki, így 10 literre jött ki a fogyi) és csak 4,5-en voltunk (egy srác megsérült, ő repülővel jött vissza), így 1 főre 29eFt lett.
Még annyit, hogy az olaszoknál márciusban nem tankoltunk, mert januárban megjártuk. Szlovénoknál olcsó a tankolás, így ott tankoltunk az elején (Pince) meg a végén (Sempas), aztán hazafelé Modaneban (Fro) tele, ez kitartott a szlovén Lukovicáig (ez is a magyar határ közelében van, Pince környékén, ha jól emlékszem) és itthon. Ja és benne volt egy orelle-i út is a franciáknál.
Előzmény: (Ron87 127066)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.