Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
Val Cenis
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Krampusz
369 élménybeszámolót írt
369
16 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Val Cenis
2018.04.06. 10:08
Julu-t kiegészítem néhány gondolattal. Én is idén március 11-16 között síeltem itt. Tanúsítom szívás volt az idő, 2 nap volt napsütés a többi havazás. Látszott is a lavinajelzésen, végig 3-as volt, talán egyik nap 4-es. A pálya üzemeltetői figyeltek a biztonságra, reggelente mindig robbantották a friss havat, csökkentve a lavinaveszélyt. Ennek ellenére (3-as lavina jelzésnél) két boardos kiment a pályáról. Sikeresen elindítottak egy lavinát, ami sajnálatos módon a solert pályán állt meg. Négy embert elsodort, az volt a szerencse, hogy csak mell magasságig temette be őket a hó. A helikopterrel hármat fordultak….. Én Lanslebourg-ban voltam apartmanban, abszolút pályaszállás, az escargot pálya mellett. Szerintem a pálya legszebb része a termingtoni terület. A táj valóságos hósivatag képét mutatja a szikrázó napsütésben. Ennek a résznek a gyenge pontja az, hogy a remek pályákat két tányéros lift szolgálja ki. Nem tetszett a 10 perces sorban állás, ezért nagyon gyorsan búcsút intettünk ennek a résznek. A visszautat is lifttel tettem meg a völgybe, mert a traverse pálya tulajdonképpen egy havas közút, hajtűkanyarokkal megspékelve. Na egy hajtűkanyart a szakadó hóban majdnem benézett egy utitársunk… Egyébként az escargot is közútként üzemel , miután elolvad a hó. A 2000 m feletti pályákat javaslom minden haladónak, az átkötő pályákon agyhalál állapotába kerül az ember az unalomtól. A francia oktatókat néztem, háááááááááát érdekes volt. Freeride léccel pályán oktatni gyerekeket...... Pont nekik lényeges a síelés pontos bemutatása, mert másolják a mozgást. Volt néhány oktató, aki GS léccel ment a kígyó elején, ez már tetszett. Láttam olyat is, hogy csúszik a sor elején és nyomkodja a telefont, tíz gyerek meg 50 méterrel lemaradva követi……
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.